Msza św. w kościele w Hoczwi


W Czwartą Niedzielę Wielkanocną 22 kwietnia 2018 r. nasz chór został zaproszony do sąsiedniej miejscowości, by zaśpiewać podczas Mszy świętej. Eucharystia w pięknym zabytkowym kościele w Hoczwi rozpoczęła się o godzinie 12.00.

Na wejście zaśpiewaliśmy pieśń „Witaj, Jezu, wśród nas” z delikatnym akompaniamentem gitary i pięknym wstępem na flecie w wykonaniu pani Moniki. Przed czytaniami, jako pieśń do Ducha Świętego, pani Monika i Kasia wzruszająco zaśpiewały zwrotkę utworu „Twoja miłość”, zaś chór na głosy wykonał refren. Do Psalmu wybraliśmy naszą ulubioną, niezwykle radosną ale i podniosłą melodię, zaś do Alleluja jedną z melodii z Taizé. Śpiew z Taizé pojawił się także na ofiarowanie – słowom „Pan blisko jest” towarzyszyły solówki pani Moniki i wspaniały głos skrzypiec Amelki. Podczas komunii zabrzmiał potężny śpiew pieśni „Zmartwychwstały Pan” z akompaniamentem gitary i skrzypiec, zaś na dziękczynienie znów śpiew z Taizé „Surrexit Christus” (czyli po polsku „Zmartwychwstał Chrystus”) z solówkami i melodią skrzypiec. Na zakończenie Mszy św. zaśpiewaliśmy tradycyjną pieśń „Zwycięzca śmierci”, a potem jeszcze „Psalm 148”. Nasz udział w śpiewie podczas Eucharystii spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem obecnych w kościele mieszkańców Hoczwi.

Po pozowaniu do pamiątkowej fotografii przed zabytkowym ołtarzem, zaśpiewaliśmy jeszcze dla księdza wikarego Łukasza Czai, który świętował swoje 30-te urodziny, „Plurimos annos” oraz „Wszystkiego dobrego”. Dziękujemy za miłe zaproszenie i serdeczne przyjęcie!


Psalm responsoryjny

Kamień wzgardzony stał się fundamentem.

    Dziękujcie Panu, bo jest dobry,
    bo Jego łaska trwa na wieki.
    Lepiej się uciekać do Pana, †
       niż pokładać ufność w człowieku.
    Lepiej się uciekać do Pana, †
       niż pokładać ufność w książętach.

Kamień wzgardzony stał się fundamentem.

    Dziękuję Tobie, że mnie wysłuchałeś
    i stałeś się moim Zbawcą.
    Kamień odrzucony przez budujących †
       stał się kamieniem węgielnym.
    Stało się to przez Pana i cudem jest w naszych oczach.

Kamień wzgardzony stał się fundamentem.

    Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie,
    błogosławimy wam z Pańskiego domu.
    Jesteś moim Bogiem, podziękować chcę Tobie,
    Boże mój, wielbić pragnę Ciebie.

Kamień wzgardzony stał się fundamentem.

Aklamacja przed Ewangelią

Alleluja, alleluja, alleluja.

    Ja jestem dobrym pasterzem
    i znam owce moje, a moje Mnie znają.

Alleluja, alleluja, alleluja.