Rejs statkiem po Zalewie Solińskim


Chór to nie tylko wspólnota ludzi, którzy razem modlą się śpiewam, ale także potrafią wspólnie się bawić i miło spędzać czas. Tuż przed wakacyjną przerwą, w niedzielę 17 czerwca 2018 r., chórzyści wraz ze swymi bliskimi i przyjaciółmi naszego chóru wybrali się na rejs statkiem po Jeziorze Solińskim.

Kiedy po wielu perypetiach dotarliśmy o godzinie 15.00 do przystani w Polańczyku, czekał już na nas kapitan Wacław w śnieżnobiałej koszuli marynarskiej, zapraszając na pokład swego statku wycieczkowego „Tramp”. Gdy wszyscy zajęli miejsca, statek wypłynął na spokojne wody Bieszczadzkiego Morza. Piękne widoki „zielonych wzgórz nad Soliną”, skaliste brzegi, ośrodki wypoczynkowe widoczne w oddali wśród drzew, żaglówki kołyszące się na falach – to wszystko tworzyło niezwykłą atmosferę tej wspaniałej wycieczki. Gdy statek niósł nas w różne zakątki Jeziora Solińskiego, pasażerowie głośno i z radością śpiewali znane wszystkim wesołe piosenki, jakie zwykle usłyszeć można tylko w Średniej Wiosce. Czas rejsu w miłym towarzystwie szybko minął, jednak to jeszcze nie był koniec atrakcji tego dnia.

Po zejściu na stały ląd chórzyści i goście powrócili do Średniej Wsi, gdzie zawitali w gościnnych progach Państwa Barzyckich, którzy przygotowali dla nas prawdziwą ucztę. Wybornie smakowały kiełbaski pieczone na ognisku, kilka rodzajów marynowanych grzybków, ogórków i innych warzyw, sałatki, bigos i różne napoje. Do późna po całej wiosce niosły się jeszcze wesołe wielogłosowe śpiewy pieśni biesiadnych z akompaniamentem akordeonu, gitary, skrzypiec, tamburyna i innych wymyślonych przed momentem instrumentów perkusyjnych.