Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi

w Średniej Wsi


MŁODE BIESZCZADY

SPOTKANIA

Dnia 16  listopada nasza grupa prowadzona przez p. Krysię Gąskę spotkała się, aby przedyskutować sprawy dotyczące samorządu uczniowskiego. Pierwsze pytanie, jakie sobie postawiliśmy było : Czym właściwie jest samorząd uczniowski? Wspólnie stwierdziliśmy, że samorząd tworzą wszyscy uczniowie, a więc każdy może wyjść z własną inicjatywą.

                Chcieliśmy także podsumować naszą dotychczasową pracę. Ustaliliśmy, że w poprzednich latach praca samorządu nie ograniczała się głównie do utartych schematów. W naszej szkole, jak to stwierdzili również nauczyciele, dużo się dzieje J. Dzięki nam (tak wiem, jesteśmy bardzo skromni) udało się zorganizować:

Większość przedstawień w naszej szkole przygotowywane jest przez samorząd. Były już blond peruki z XVIII wieku (3 maj), hawajskie otrzęsiny oraz Impreza u Zeusa z okazji pasowania, „Mam Talent” w dzień samorządności szkoły, w grudniu odwiedziła nas także Królowa Śniegu przemówiła do nas przez kartki baśni H. Ch. Andersena. Większość z naszych występów ubarwiony był też różnorakimi tańcami. Poczynając od baletu, a kończąc na hip-hopie. Bawiliśmy się przy nutach piosenek LMFAO „Sexy and I knowi it”, „Tango de Roksane”, „Czterech Porach Roku”  Vivaldiego. To tylko niektóre z utworów, którymi niejednokrotnie zabawialiśmy, a także wzruszaliśmy publikę.

Całą szkołę oblepiono plakatami, zachęcającymi do zaprzestania używania brzydkich słów. Każdy stara się ograniczyć wulgaryzmy w swoim słowniku. Uważamy, że takie akcje zmniejszają ilość przekleństw w naszym środowisku. I choć przez chwilę, (w tym przypadku tydzień) możemy posługiwać się naszą czystą polszczyzną, bo „Polacy to nie gęsi i swój język znają”, czyż nie ? J

 na którym odbyło się wiele konkursów i zabaw, dzięki którym maluchy mogły odpocząć od żmudnej nauki. Zyskaliśmy także sponsorów, których pomogła nam znaleźć nasza koleżanka z grupy Ola J. :D. Dzięki temu dzieci dostały ciekawe nagrody związane z naszym pięknym regionem, jakim są Bieszczady.

Część osób z naszej świetnej drużyny ;) wspomagała akcję charytatywną Jerzego Owsiaka. Zbieraliśmy pieniądze w Średniej Wsi i pobliskich wioskach: Hoczwi i Berezce. Z czerwonymi serduszkami na mrozie! Czuliśmy jednak, że działamy w słusznej sprawie i zebraliśmy naprawdę dużo kasy ! :D

 Czerwone serca, kwiaty, misie, całusy i miłosne kartki…co nam to przypomina ? Oczywiście walentynki! W naszej szkole nie mogliśmy zapomnieć o tym wyjątkowym dniu. Przebrany za listonosza Karol wspólnie z amorkami (Weronika i Zuza) roznosił dzielnie nasze miłosne wyznania. Było przy tym dużo śmiechu, jak i rumieńców :D

 czyli to, co prawie każdy uczeń lubi najbardziej. Było ich naprawdę wiele. Na jednej z nich, a dokładnie noworocznej, na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka. Każda klasa musiała wytypować po trzech przedstawicieli, którzy odpowiadali na pytania z różnych dziedzin . Pomysłodawca całej zabawy był nasz kochany pan dyrektor. Pytania nie były całkowicie związane z nauką, więc wszystkim się podobały. Po pasjonującym boju z klasą II b wygrała ostatecznie klasa III. Po zakończonym turnieju wszyscy wspólnie bawili się przy rytmach znanych przebojów.

 

6 grudnia jak wszyscy wiedzą to czas prezentów. Naszą szkołę także odwiedził Mikołaj-Staszek wraz z pięknymi Mikołajkami, Weroniką i Martyną. Symboliczny poczęstunek otrzymał każdy grzeczny uczeń (nie no tutaj troszkę kłamiemy, bo gdyby to tak dokładnie sprawdzić to upominku nie dostałby prawie nikt :D). Tak więc ten człek w czerwonej czapce z lekkim przymrużeniem oka, obdarował wszystkich świątecznymi podarunkami, które mimo, że były skromne podtrzymują tą wiekową tradycję: cieszą wszystkich.

 


© 2012    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA