Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi

w Średniej Wsi


MŁODE BIESZCZADY

WARSZTATY SZKOLENIOWE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

Zgodnie z harmonogramem dn. 15 marca 2013r. nasza 13-stka pod opieką pani  Krystyny Gąski wyruszyła na szkolenie. Podróż, mimo ciężkich warunków na drodze, minęła szybko i bezpiecznie. Po zakwaterowaniu w Dębowej Gazdówce oraz po zjedzeniu  obiadu, musieliśmy poczekać na pozostałe gimnazja z Birczy i Polany.

Opis: ../Desktop/hkcxgvn/P1100654.JPG

Opis: ../Desktop/hkcxgvn/P1100764.JPG

Opis: ../Desktop/hkcxgvn/P1100687.JPG Opis: ../Desktop/hkcxgvn/P1100691.JPG
Opis: C:\Users\Gimnazjum\Desktop\hkcxgvn\P1100638.JPG Opis: ../Desktop/hkcxgvn/P1100694.JPG

Zajęcia rozpoczęły się około godziny 16.00. P. Jola Jarecka omówiła  z nami pracę samorządu szkolnego od podstaw. Dzięki jej wskazówkom będziemy mogli usprawnić pracę naszych szkolnych władz. Zapoznała nas także z marketingową zasadą AIDA (attention, interest, desie, action). Po wykładzie dostaliśmy zadanie:…  podzieleni na trzy grupy ,  musieliśmy stworzyć plakat, który zachęciłby do głosowania na nas w wyborach. Tu każdy mógł się wykazać. Liczyła się zarówno oprawa graficzna, jak i wszystkie „prawdziwe” obietnice wyborcze oraz chwytliwe hasła. Po ukończeniu  pracy omówione zostały wszystkie plusy i minusy plakatów. Na szczęście plusów było zdecydowanie więcej. Najlepszy okazał się plakat grupy „żółtej” (pierwszy od prawej).

Opis: ../Desktop/hkcxgvn/P1100679.JPG

Opis: ../Desktop/hkcxgvn/P1100689.JPG

W międzyczasie dojechała do nas zagubiona uczestniczka wraz z rodzicielsko-nauczycielskim inspektorem. Później p. Jola zaproponowała nam także kilka integracyjnych zabaw. Wśród obecnych ujawnił się drugi Sherlock Holmes, który podczas gry w „Kilera” odkrył go zaledwie po kilku sekundach.

Wieczorem, po kolacji nasza grupa wraz z grupą z Polany spotkała się, żeby wspólnie pośpiewać. W międzyczasie odliczaliśmy czas do północy, czyli do 15. urodzin Zuzki. Gdy wyczekiwana godzina nadeszła, wszyscy wstaliśmy i zaśpiewaliśmy dla niej „Sto lat”, podrzucając ją 15 razy. Następnie solenizantka uroczyście pokroiła… chleb oraz zdmuchnęła świeczkę. Po zjedzeniu „tortu” miało miejsce najcichsze PARTY HARD w historii. Koło godziny 2.00 wszyscy rozeszliśmy się do naszych pokoi, ale nikt nie szedł jeszcze spać. Nasi polańscy sąsiedzi z góry postanowili urządzić sobie „wyścigi koników” (przynajmniej tak to było słychać na dole). Oprócz tego grali na gitarze zwanej Hanią. Nie tracąc czasu, dołączyliśmy do nich i aż do godziny 5.00 wspólnie rozmawialiśmy.

 

Opis: ../Desktop/hkcxgvn/P1100730.JPG Opis: ../Desktop/hkcxgvn/P1100734.JPG Opis: ../Desktop/hkcxgvn/P1100761.JPG
Opis: ../Desktop/hkcxgvn/P1100762.JPG

Po tej godzinie niektórzy poszli spać, lecz my jako grupa sportowców ze Średniej Wsi, w składzie: Anna K., Zuzanna K., Oliwia I. oraz Karol M., już rozpoczynaliśmy rozgrzewkę, by po kilku minutach udać się na „Bieg dla zdrowia”. Po tak wspaniale rozpoczętym dniu, w tym samym składzie, budziliśmy wszystkich uczestników szkolenia piosenką „Kiedy ranne wstają zorze”. Wszyscy nam dziękowali i posyłali uprzejme spojrzenia.

Po pierwszym posiłku zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza, wraz z p. Janiną Leniar oraz p. Małgorzatą Sochą, bawiła się w robienie kurczaków z włóczki oraz papierowych żonkili. Druga natomiast miała o wiele trudniej. P. Jola zaplanowała dla nich zajęcia z decou page’u. W związku z nadchodzącymi świętami robili pisanki, a oprócz nich także zakładki do książek oraz linijki. Większość ludzi była niewyspana i niemrawa, ale mimo wszystko świetnie się bawiliśmy, a  po obiedzie zamieniliśmy się stanowiskami. Po skończonej pracy zrobiliśmy zdjęcia naszych arcydzieł oraz nas samych. 

Opis: V__942B Opis: V__AB5E Opis: V__CB6D

Tego wieczoru, zamiast śpiewać, oglądaliśmy film. Zamówiliśmy także pizzę z niedalekiej pizzerii „Orlik”. Tym razem wszyscy poszli spać jeszcze przed północą. Rano czekały na nas zajęcia z wolontariatu. P. Irena Kijanka rozpoczęła od wyjaśnienia pojęcia „wolontariat” .Naszym zadaniem było  m.in. wypisanie cech, jakie powinien posiadać dobry  wolontariusz. Uwinęliśmy się z tym szybko i zaraz po obiedzie poszliśmy się pakować.

Opis: ../Desktop/hkcxgvn/P1100699.JPG Opis: V__8A61

W drodze powrotnej umilaliśmy podróż, śpiewając popularne piosenki. W busie okazało się, że w trakcie pakowania „wymieniliśmy” się  paroma rzeczami. Wzbudziło to powszechną radość. Ze zniecierpliwieniem czekamy na 12 kwietnia, kiedy znowu ujrzymy najwspanialszą, najbardziej gościnną, najcudowniejszą, najmilszą, najpiękniejszą Dębową Gazdówkę.

Opis: V__0A60

My tu jeszcze wrócimy.

 

Autorki tekstu: Anna Kowalska

Zuzanna Kotyła

Autorzy zdjęć: Stanisław Kotyła

Martyna Czemerys

Katarzyna Opar

   


© 2013    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA