Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi

w Średniej Wsi


MŁODE BIESZCZADY

Zakończenie roku szkolnego

 

Dnia 28 czerwca br. miliony polskich uczniów zakończyło kolejny owocny rok nauki. W naszym gimnazjum, jak co roku, odbyły się uroczystości z tym związane.

O godzinie 8 rano uczniowie wraz z panem dyrektorem, nauczycielami i rodzicami zgromadzili się na mszy w nowo wybudowanym kościele parafialnym im. bł. Jana Pawła II. Ksiądz wikary, Paweł Serwański, poruszył dogłębnie nasze serca. Swym kazaniem potrafił zainteresować każdego „chuligana”. Nie będziemy tu jednak ujawniać jego treści, gdyż nie zostały nam udostępnione prawa autorskie.

Po mszy wszyscy udali się do szkoły. Uroczysta akademia miała miejsce na sali gimnastycznej. Rozpoczęło ją wstąpienie pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie uczniom klas III zostały wręczone świadectwa oraz birety. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i wszelakie nagrody. Trochę to wszystko trwało, wszak jesteśmy niesamowicie uzdolnieni.

Gdy świadectwa były w rękach uczniów, wszystkie nagrody odnalazły swoich właścicieli, mieliśmy okazję po raz ostatni zobaczyć występ naszych klas III. Zaprezentowali się fantastycznie, choć nie obyło się bez wpadek, które możemy wytłumaczyć zdenerwowaniem, żalem i tęsknotą za naszym gimnazjum.

 Po absolwentach na scenę wbiegła grupa taneczna, która po raz kolejny udowodniła, że te godziny ciężkich prób oraz litry wylanych łez i potu nie idą na marne. Dały popis tańca współczesnego z najwyższej półki.

Gdy pobudzenie tańcami minęło na scenę po raz ostatni wkroczyli dumnie absolwenci oraz pan dyrektor. Został odśpiewany hymn harcerski, w trakcie którego leciały rzewne łzy. Pan dyrektor podszedł do mikrofonu i uroczyście przemówił: „Rok szkolny 2012/2013 uważam za zakończony”. Krótką chwilę później mieliśmy okazję zobaczyć birety naszych uczniów tuż przy suficie. Był to niezastąpiony widok. W tym momencie płakała już cała sala. A wszystko zaczęło się od jednej uczennicy, która wszystkich do tego sprowokowała. 

 

  Autorka tekstu: Zuzanna Kotyła

Zdjęcia: Dariusz Kotyła


© 2013    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA