GIMNAZJUM

w Średniej WsiSzkolne jasełka 

W dniu 21 grudnia 2007 roku w samo południe w Gimnazjum w Średniej Wsi rozpoczęło się spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście. Na początku na scenie wystąpiły dzieci z klasy II szkoły podstawowej, które wygłaszały świąteczne wierszyki, śpiewały kolędy, ubierały choinkę i tańczyły wokół niej. Po nich uczniowie gimnazjum przedstawili jasełka bożonarodzeniowe. Rozpoczęła je scena z raju, kiedy to Adam i Ewa dopuścili się grzechu pierworodnego. Od tego momentu ludzkość oczekiwała na przyjście obiecanego Zbawiciela.

Następnie byliśmy świadkami rozmowy Maryi z Filomeną o życiu, a także o królu Herodzie, który był bezwzględny i okrutny dla całego ludu. Maryja była młodziutką dziewczyną, mieszkała w małym, prostym i ubogim domu w Palestynie, w mieścinie zwanej Nazaret, Filomena natomiast była jej sąsiadką. Mogliśmy również zobaczyć, jak archanioł Gabriel - Posłaniec Boży - przyszedł na ziemię i objawił człowiekowi Dobrą Nowinę. Jako pierwsza o Mesjaszu-Zbawicielu dowiedziała się Maryja, gdyż Bóg wybrał ją spośród wszystkich niewiast na ziemi na matkę Jezusa Chrystusa. Maryja postanowiła podzielić się tą nowiną z Elżbietą, więc wybrała się do niej w odwiedziny na kilka dni. Maryja obawiała się reakcji swojego narzeczonego - Józefa, jednak wszystko ułożyło się dobrze: po powrocie do Nazaretu Józef dowiedział się o wszystkim i przyjął wolę Boga, a wkrótce potem narzeczeni pobrali się.

 

 

Punktem kulminacyjnym jasełek było przyjście na świat Zbawiciela, którego od dawna zapowiadali prorocy. Biblia mówiła o tym, że Mesjasz narodzi się w ubogiej stajni w Betlejem. Jednak Syna Bożego rozpoznali tylko nieliczni: Jego Matka, opiekun Józef, pasterze i Trzej Królowie.

W przerwach między poszczególnymi scenami nasi soliści śpiewali piękne kolędy, wprowadzając nas jeszcze mocniej w nastrój zbliżających się świąt. Na zakończenie wszyscy łamali się opłatkiem, życząc sobie nawzajem pięknych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.


© 2007     Publiczne Gimnazjum w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA