GIMNAZJUM

w Średniej Wsi


Wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Wszyscy możemy stać się uczestnikami tragicznych wypadków drogowych, a konsekwencje takich zdarzeń pozostają często do końca naszego życia. Pieszy uczestnik ruchu, znajdujący się na drodze, nie ma żadnych szans w konfrontacji z pojazdami, będącymi w ruchu. Pieszy musi więc być widoczny dla  kierujących pojazdami.

Od kilku lat prowadzona jest ogólnopolska akcja "Bądź widoczny na drodze". Patronat nad akcją w naszym województwie objął  v - ce marszałek  Bogdan Rzońca. W dniu 6 grudnia w ramach tej akcji, która w tym roku przebiega pod hasłem "Bądź widoczny - bądź bezpieczny" odbyło się uroczyste przekazanie opasek odblaskowych uczniom szkoły  szkoły podstawowej i gimnazjum.  W uroczystości wzięli udział m. in.: Burmistrz Miasta i Gminy w Lesku Barbara Jankiewicz, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie Jerzy Czech, komendant Powiatowy Policji w  Lesku nadkomisarz Krzysztof Madej. 

Na początku uroczystości uczniowie klasy III szkoły podstawowej zaprezentowali krótki program artystyczny dotyczący ruch drogowego. Zabierając głos dyrektor WORDu Jerzy Czech podkreślił potrzebę noszenia takich opasek, dzięki czemu uczniowie będą bardziej widoczni w nieoświetlonych odcinkach drogi. Takie miejsca występują przy drodze przebiegającej przez Średnią Wieś, gdzie jest duże natężenie ruchu. Noszenie opasek pozwoli uniknąć przykrych zdarzeń i przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa ruch drogowego. 

Pani Burmistrz Barbara Jankiewicz i komendant Jerzy Madej wyrazili przekonanie, że uczniowie zadbają o swoje bezpieczeństwo nosząc opaski odblaskowe oraz złożyli wszystkim życzenia świąteczne.


© 2007    Publiczne Gimnazjum w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do webmastera .