Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej WsiInauguracja nowego roku szkolnego

Nawet najdłuższą podróż zaczyna się od pierwszego kroku. W życiu uczniów takim pierwszym krokiem jest rozpoczęcie każdego nowego roku szkolnego. Szczególnie ważny jest to dzień dla dzieci, które po raz pierwszy przekraczają próg naszej szkoły już nie jako przedszkolaki, ale już jako uczniowie klasy 1 szkoły podstawowej. Dla nich wielka przygoda, jaką jest zdobywanie wiedzy, dopiero się rozpoczyna. Nie mniejsze emocje towarzyszyły uczniom, którzy rozpoczęli naukę w 1 klasie gimnazjum. Dla nich to nie tylko poznawanie nowej szkoły i spotkanie z nowymi nauczycielami, ale także pierwszy rok nowej reformy programowej. Czy dzięki niej nauka w szkole stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza?

Ten dzień 1 września 2009 r. uczniowie i nauczyciele rozpoczęli uroczystą mszą świętą w zabytkowym kościele parafialnym, a potem podczas uroczystości na sali gimnastycznej wszystkich powitał jako dobry gospodarz Pan Dyrektor Zespołu Szkół. I wreszcie, po krótkim występie artystycznym czwórki uczniów z najstarszych klas gimnazjum, mogliśmy spotkać się po wakacyjnej przerwie w starym gronie klasowym z naszymi wychowawcami.
   

W tym dniu miała miejsce także nieco smutniejsza uroczystość - żegnaliśmy bowiem odchodzącą na emeryturę Panią Teresą Fedorowiat, która przez wiele lat dbała o czystość naszej szkoły. To także dzięki jej pracy mogliśmy każdego dnia rozpoczynać naukę w pięknie wysprzątanych klasach. Za ten trud i pogodny uśmiech chcielibyśmy Pani podziękować!


© 2009     Publiczne Gimnazjum w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA