Szkoła Podstawowa

w Średniej WsiOtwarcie sali zabaw 

W dniu 12 marca 2010 r. w Szkole Podstawowej w Średniej Wsi odbyła się uroczystość otwarcia sali zabaw dla uczniów klas I – III. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała Pani Burmistrz Barbara Jankiewicz, dyrektor szkoły Janusz Skrajny oraz nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Renata Kucharyk.

 

Pomoce dydaktyczne na wyposażenie sali zabaw szkoła otrzymała w ramach programu MEN „Radosna szkoła”. Sala zabaw wyposażona jest w przyrządy pozwalające na zaspokojenie przez dziecko potrzeby ruchu i obejmuje duże, miękkie klocki, miękkie piłki w różnych kolorach i wielkościach, materace do zabaw, tory przeszkód, elementy lub zestawy umożliwiające pokonywanie wysokości, a zarazem usprawniające koordynację wzrokowo – ruchową. Znajduje się tu także sprzęt spełniający funkcje edukacyjne i usprawniający małą motorykę (układanki czy kąciki tematyczne, zachęcające dzieci do zabaw i zajęć z rówieśnikami). Po intensywnym ruchu i zabawie każde dziecko ma możliwość wyciszenia, relaksu czy indywidualnej pracy. Służą temu urządzenia pozwalające na rozwijanie uzdolnień i zainteresowań (np. plastycznych, konstrukcyjnych), ale jednocześnie umożliwiające odpoczynek i wyciszenie w dogodnej pozycji (materace, pufy).

Podczas uroczystości Pani Burmistrz Barbara Jankiewicz podkreśliła, że dzięki nowoczesnym pomocom dydaktycznym, Szkoła Podstawowa w Średniej Wsi stała się miejscem jeszcze bardziej radosnym, bezpiecznym i przyjaznym dzieciom, miejscem, w którym są zabawki, w którym uczy się poprzez zabawę, miejscem zapewniającym dobrą opiekę i rozwój zainteresowań.


© 2010     Publiczne Gimnazjum w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA