Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


 FESTYN W ŚREDNIEJ WSI

1 czerwca 2014 r. przy budynku Zespołu Szkół Samorządowych w Średniej Wsi odbył się festyn podsumowujący projekt „Młode Bieszczady”. W zorganizowanie imprezy, oprócz samorządu szkolnego, licznie włączyli się rodzice uczniów naszej szkoły. Nad całością czuwali: dyrektor Janusz Skrajny i opiekunka samorządu uczniowskiego Krystyna Gąska

Głównym punktem festynu był przegląd najlepszych inicjatyw szkolnych, podejmowanych przez samorząd uczniowski w czasie trwania projektu, a także przeprowadzenie konkursu piosenki bieszczadzkiej, podsumowanie konkursów zorganizowanych w ramach kampanii i wręczenie nagród. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Barbara Jankiewicz – Burmistrz Miasta i Gminy Lesko, Alicja Gruza – wiceprezes Fundacji Bieszczadzkiej, zespół „Siwy Jan”, Koło Gospodyń Wiejskich ze Średniej Wsi, a także uczniowie i nauczyciele z zaprzyjaźnionych szkół. Liczba uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania.

Festyn prowadziły dwie uczennice – Anna Kowalska i Emilia Łuczejko. Część artystyczną gościnnie rozpoczęła Lena Gąska (uczennica klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Berezce), wykonując piosenkę „My, Cyganie”. Potem nadszedł czas na brawurowy pokaz tańców i śpiewów ludowych w wykonaniu gimnazjalistów. Później w wierszach i piosenkach zaprezentowali się uczniowie szkoły podstawowej, a w następnej kolejności wystąpiły przedszkolaki, wzruszając i rozbawiając widownię do łez. Podczas festynu na scenie zaprezentowała się też szkolna grupa taneczna w spektaklu „Poszukiwanie Swojego Miejsca w Dorosłym Świecie”, a następnie w inscenizacji „Czerwony Kapturek szuka Księcia

W międzyczasie odbył się Konkurs Piosenki Bieszczadzkiej, który został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych, a wzięło w nim udział pięciu solistów.

Przez cały czas trwania festynu była prowadzona sprzedaż dań regionalnych na stoiskach przygotowanych przez rodziców. Można było zakupić wszystko: od ciast, przez gołąbki z ziemniakami i różnorakie rodzaje pierogów, aż do proziaków z domowym masełkiem.

Nad Festynem czuwał Anioł Bieszczadzki – statuetka Młodych Bieszczadów. Została ona przywieziona przez młodzież z Gimnazjum w Tarnawie Dolnej, a po Festynie uroczyście przekazana uczniom Gimnazjum w Czarnej.

 


© 2014     Publiczne Gimnazjum w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA