ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH

w Średniej WsiSzkolne jasełka 

...bo gdy łamie się opłatek przed Bogiem,
to nie tylko z siostrzyczką i bratem,
ale także i z obcym i wrogiem i calutkim światem...

W dniu 19 grudnia 2014 r. w Zespole Szkół Samorządowych w Średniej Wsi cała społeczność szkolna przeżywała niezwykłą atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzieci i młodzież przygotowały z tej okazji przedstawienie, które miało przypomnieć wszystkim istotę i sens Narodzenia Zbawiciela.

Pierwsza część przedstawienia ukazała, jak wielkie znaczenie w życiu człowieka mają takie wartości jak wiara, pokój, wolność, radość, zaufanie, miłość i nadzieja. Gimnazjalistki – Anioły kolejno zapalały świece symbolizujące te wartości. Niestety, codzienne przykrości, obojętność na drugiego człowieka, zniewolenie i ludzka zazdrość sprawiają, że świece gasną. Jednak Nadzieja, jaką przynosi Boże Narodzenie, pozwala na nowo rozpalić w nas żar miłości, radości wiary, tak by ogrzać nimi nasze relacje w rodzinach, szkole i środowiskach pracy.

Druga część przedstawienia przeniosła nas w czasy Heroda, prosto do Betlejem, dokąd Gwiazda Betlejemska zaprowadziła pasterzy i Trzech Króli, by mogli złożyć Panu pokłon i dary. Z radością witaliśmy nowo narodzonego Jezusa w żłobie. Nie brakowało kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży. Ten dzień był w naszej szkole pachnący sianem, pełen radości, ciepła i życzliwości.

Po części artystycznej dyrektor szkoły Robert Miszczak wręczył najmłodszym uczniom nagrody i wyróżnienia w konkursie na najpiękniejszą szopkę i kartkę bożonarodzeniową, po czym złożył wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia świąteczne.

Ten sam program artystyczny uświetnił także Spotkanie Opłatkowe, które miało miejsce 18 stycznia 2015 r. w świetlicy wiejskiej w Średniej Wsi. Mieszkańcy wsi i zaproszeni goście ponownie przeżywali magię świąt, składając sobie życzenia i łamiąc się opłatkiem. Dla wszystkich przygotowany został także słodki poczęstunek.

Spotkanie zakończył występ średniowiejskiego chóru parafialnego, który zaśpiewał kilka najpiękniejszych polskich kolęd, zachęcając wszystkich obecnych do wspólnego kolędowania. Te wspaniałe chwile z pewnością zjednoczyły mieszkańców wsi, rozgrzały serca i wlały w nie nadzieję na dni lepsze, pełne miłości i Bożego Błogosławieństwa.

FOTOGALERIA


© 2014     Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA