Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi

w Średniej Wsi


 

Sukcesy gimnazjalistów ze Średniej Wsi

Zakończony właśnie rok szkolny 2014/2015 był dla uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Średniej Wsi okresem licznych sukcesów zarówno sportowych, jak i w różnych dziedzinach wiedzy szkolnej. Największe triumfy bez wątpienia święcił uczeń klasy III gimnazjum Kamil Koczera.

Już wkrótce po rozpoczęciu nauki, w pierwszych dniach października 2014 r., gimnazjaliści zdobyli kilka pierwszych miejsc w konkursach: muzycznym, plastycznym, na prezentację o swojej miejscowości, wiedzy o PTSM oraz drugie miejsce w konkursie krajoznawczo-turystycznym podczas XXXVII Zlotu Młodzieży PTSM, który od kilku lat rokrocznie odbywa się w Lesku.

Wśród nagrodzonych znalazł się także Kamil Koczera, który wkrótce potem, już indywidualnie, zdobył IV miejsce i tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Mitologicznego. Jednak za największy swój sukces może uważać tytuł finalisty ogólnopolskiego etapu Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Papież Słowianin” organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Finał tego prestiżowego konkursu odbył się 18 maja 2015 r. w Łodzi. Do tego etapu zakwalifikowało się 55 uczestników z całej Polski. Wcześniej odbyły się eliminacje szkolne, podczas których uczestnicy mieli za zadanie napisać pracę na jeden z podanych tematów dotyczących twórczości lub nauczania Jana Pawła II. Z gimnazjum ze Średniej Wsi do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się troje uczniów, oprócz Kamila także Agata Hochół i Marta Mamak (warto dodać, że w ubiegłym roku szkolnym Agata została finalistką etapu wojewódzkiego tego konkursu). Kolejne sukcesy Kamila to wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach z języka angielskiego i chemii, w konkursie Kangur Matematyczny, w ponadpowiatowym konkursie teatralnym i wiele, wiele innych. Kamil opuścił już naszą szkołę, na szczęście rośnie już jego następca: Jan Kotyła zdobył niedawno wysokie IX miejsce i tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu z chemii. Sukcesy odnosiły też dziewczęta: Agata Hochół zdobyła wyróżnienia w dwóch ogólnopolskich konkursach z chemii oraz wyróżnienie w międzypowiatowym konkursie z biologii. W tym samym konkursie wyróżnienie zdobyła także Marcjanna Malec, która zwyciężyła ponadto w ponadpowiatowym konkursie ortograficznym. Marta Mamak i Urszula Buszta zdobyły wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie z chemii. Dumni jesteśmy także z sukcesów Marceliny Jankowskiej, która jest bezkonkurencyjna w wojewódzkich i ponadpowiatowych konkursach wiedzy o naszym regionie. Możemy powiedzieć z całą stanowczością, że Marcelina o Bieszczadach wie nie „prawie”, a dosłownie wszystko.

To dzięki ich pracy i wytrwałości w dążeniu do sukcesów Publiczne Gimnazjum w Średniej Wsi może z dumą cieszyć się tak wspaniałą młodzieżą.

FOTOGALERIA


© 2015    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA