Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi

w Średniej Wsi


 

Konkurs ortograficzno-informatyczny
"Wirtualne potyczki ortograficzne"

25 marca 2015 r. już po raz ósmy w Zespole Szkół w Besku miał miejsce finał konkursu ortograficzno-informatycznego "Wirtualne potyczki ortograficzne". Jego pomysłodawcą, organizatorem oraz fundatorem części nagród był dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Średniej Wsi – Robert Miszczak – były doradca metodyczny języka polskiego współpracujący z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku. Fundatorem najcenniejszych nagród był pan Marek Lenart – przedstawiciel wydawnictwa MAC Edukacja. Głównym celem konkursu było rozwijanie umiejętności wykorzystywania przez uczniów programów komputerowych do poszerzania swojej wiedzy i rozwijania umiejętności polonistycznych, zwłaszcza tych dotyczących znajomości zasad polskiej ortografii i frazeologii.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie prezentacji komputerowej w programie PowerPoint zawierającej od 5 do 10 różnych ćwiczeń ortograficznych lub dotyczących przysłów.

W konkursie wzięło udział 19 uczniów ze szkół podstawowych, 16 z gimnazjów i 1 ze szkoły ponadgimnazjalnej, którzy przygotowali w sumie 27 prezentacji konkursowych.

Laureatami pierwszych miejsc zostali:
I miejsce – Daria i Weronika Semenowicz ze Szkoły Podstawowej w Besku,
                     Oliwia i Miłosz Bajgier z Gimnazjum w Besku,
                     Mateusz Nycz z Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym;
II miejsce – Mateusz Putyra ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sanoku,
                     Zuzanna Zarzyka z Gimnazjum Nr 2 w Sanoku;
III miejsce – Kacper Mikołajczak ze Szkoły Podstawowej w Hoczwi,
                     Agnieszka Niemiec ze Szkoły Podstawowej w Jaćmierzu,
                     Marcjanna Malec z Gimnazjum w Średniej Wsi.

Wyróżnienia otrzymali:
– Kacper Kornasiewicz ze Szkoły Podstawowej w Besku,
– Klaudia Gruszczyńska i Jakub Koczera z Gimnazjum w Niebieszczanach.

W nagrodę otrzymali oni pamiątkowe dyplomy oraz ciekawe albumy ze zwierzętami, notatniki i długopisy. Dodatkowo zdobywcom pierwszego miejsca wręczono okolicznościowe puchary i pendrive. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie, długopisy, notatniki i lektury szkolne.

Podczas finału zorganizowano dodatkowy konkurs, podczas którego przedstawiciele poszczególnych szkół rozwiązywali na czas prezentację z zadaniami ortograficznymi przygotowanymi przez organizatorów. Zwycięzcami tej części konkursu zostali: Kacper Filipczak ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sanoku oraz Marcjanna Malec z Gimnazjum w Średniej Wsi. Mistrzowie ortografii zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami.

Nagrody wszystkim uczestnikom konkursu wręczyła osobiście dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku pani Marta Muszyńska, dyrektor Zespołu Szkół w Besku pan Arkadiusz Nycz, przedstawiciel wydawnictwa MAC Edukacja pan Marek Lenart oraz sekretarz Rady Gminy w Besku pan Kazimierz Wolański.

Dekorację oraz poczęstunek dla uczestników konkursu i ich opiekunów przygotowali współorganizatorzy konkursu: dyrektor Zespołu Szkół w Besku pan Arkadiusz Nycz oraz pani Renata Małek – polonistka ucząca w miejscowym gimnazjum. Uczestnicy konkursu gromkimi brawami nagrodzili młodzież z gimnazjum w Besku, która pod kierunkiem pani Renaty Małek rewelacyjnie przygotowała część artystyczną.

Nauczyciele uczestniczący wraz z uczniami w finale konkursu podkreślali, że wykorzystywanie technologii komputerowej w nauczaniu języka polskiego (a także innych przedmiotów szkolnych) to przyszłość polskiej oświaty, a dzięki temu konkursowi zarówno uczniowie jak i nauczyciele odkrywają nowe możliwości zastosowania komputera w nauczaniu.

FOTOGALERIA


© 2015    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA