Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi

w Średniej Wsi


 

Sukcesy gimnazjalistów ze Średniej Wsi

Rok szkolny 2015/2016, podobnie jak rok poprzedni, był dla uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Średniej Wsi okresem licznych sukcesów zarówno sportowych, jak i w różnych dziedzinach wiedzy szkolnej. W tym roku najwięcej znaczących sukcesów osiągnęła uczennica klasy III gimnazjum Marcelina Jankowska.

Zanim jeszcze zabrzmiał pierwszy szkolny dzwonek, Marcelina zdobyła I miejsce w II edycji zawodów rowerowych "Tropem wilka i rowerów kilka" w kategorii junior dziewczęta gimnazjum. Kolejne sukcesy to I miejsce wraz z koleżankami i kolegami w konkursie piosenki, II miejsce indywidualnie w konkursie krajoznawczo-turystycznym oraz III miejsce w konkursie prezentacji multimedialnej - konkursy te zorganizowano podczas XXXVIII Wojewódzkiego Zlotu Młodzieży PTSM w Bieszczadach. Swoją ogromną wiedzą o Bieszczadach wykazała się Marcelina także podczas II Turnieju Krajoznawczego "Bieszczady - moja pasja" w Czarnej koło Ustrzyk Dolnych, gdzie od początku była bezkonkurencyjna, zdobywając zasłużenie I miejsce w kategorii gimnazjum. Wspaniałe wyniki osiągała też w sporcie, a zwłaszcza w pływaniu, zdobywając medalowe miejsca w stylu grzbietowym na 50 m, w stylu dowolnym na 50 m oraz na 100 m podczas Zawodów Pływackich o Puchar Prezesa Białej Floty czy podczas pływackich zawodów międzypowiatowych w Ustrzykach Dolnych. O jej zdolnościach językowych i polonistycznych świadczy zakwalifikowanie się do II etapu Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów oraz III miejsce za recytację wiersza w konkursie "Odkrywajmy piękno poezji oraz piosenki polskiej" w Uhercach Mineralnych. Za wybitne osiągnięcia Marcelinie przyznano nagrodę dla najzdolniejszych uczniów na Podkarpaciu.

Sukcesy odnosili także inni nasi uczniowie. Na pochwałę zasługują harcerze, którzy zdobyli I i III miejsca w biegach harcerskich podczas zlotów Hufca Bieszczadzkiego ZHP oraz I miejsce w Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Zuchowej "Bieszczadzka Nutka". Uczestnicząc we wspomnianym na początku zlocie PTSM, Julia Capar zdobyła I miejsce w konkursie wiedzy o PTSM, a Urszula Buszta i Jan Kotyła - III miejsce w konkursie plastycznym, który polegał na wykonaniu dwóch kart do kroniki prezentujących szkołę i zabytki Średniej Wsi. Ula Buszta jest drugą osobą mogącą się pochwalić największymi sukcesami w mijającym roku szkolnym, gdyż zdobyła ponadto II miejsce za pracę plastyczną w konkursie "W świecie poezji Czesława Miłosza" w Lesku oraz I miejsce w konkursie czytelniczym "Śladami Sherlocka Holmesa" w Sanoku. W zawodach pływackich osiągała nawet lepsze wyniki od naszej "złotej" Marceliny: trzy I miejsca w stylu grzbietowym na 50 m oraz w stylu dowolnym na 50 m i na 100 m w Zawodach Pływackich o Puchar Prezesa Białej Floty, I miejsce w stylu dowolnym na 50 m podczas międzypowiatowych zawodów pływackich w Ustrzykach Dolnych, a na koniec wysokie VI miejsce podczas wojewódzkiego finału zawodów w pływaniu.

W Zawodach Pływackich o Puchar Prezesa Białej Floty medalowe miejsca zdobywali także chłopcy: Kacper Matuszewski - I miejsce w stylu grzbietowym na 50 m oraz II miejsce w stylu dowolnym na 50 m, a Dawid Benewiat - II miejsce w stylu dowolnym na 50 m. Podczas Indywidualnych Biegów Przełajowych szczebla powiatowego Artur Rajchel zdobył II miejsce. W sporcie drużynowym do największych osiągnięć można zaliczyć IV miejsce w zawodach rejonowych w tenisie stołowym dziewcząt w Starej Wsi, które wywalczyły Marcelina Caban, Wioleta Kaim i Patrycja Domaradzka. Drużyna chłopców tym razem zakończyła zawody w tenisie stołowym na III miejscu w powiatowej gimnazjadzie. III miejsce osiągnęli też nasi zawodnicy w Powiatowej Gimnazjadzie w Szachach Drużynowych, natomiast ministranci ze Średniej Wsi zdobyli II miejsce w etapie dekanalnym w VII Archidiecezjalnym Halowym Turnieju w piłkę nożną Liturgicznej Służby Ołtarza.

Katarzyna Prorok wyśpiewała I miejsce konkursie "Odkrywajmy piękno poezji oraz piosenki polskiej" w Uhercach Mineralnych, brawurowo wykonując piosenkę "Zegarmistrz światła". Trzej uczniowie klasy I - Eryk Bluj, Kacper Mikołajczak i Szymon Mikołajczak zdobyli I miejsce w etapie powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Szymon Mikołajczak, tym razem indywidualnie, wywalczył II miejsce w ponadpowiatowym konkursie wiedzy o teatrze "Kurtyna wyobraźni" w Lesku oraz III miejsce za najlepszą prezentację z zadaniami ortograficznymi w ponadpowiatowym konkursie ortograficzno-informatycznym "Wirtualne potyczki ortograficzne" w Besku. Natomiast jego kolega z klasy Eryk Bluj zdobył wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny. Jan Kotyła uzyskał IV miejsce w województwie podkarpackim w Międzynarodowym konkursie z języka angielskiego THE BIG CHALLENGE.

Troje naszych uczniów: Weronika Kaim, Lucjan Osiecki i Izabela Kucharyk zakwalifikowało się do udziału w etapie wojewódzkim konkursu "Papież Słowianin" w Rzeszowie, zaś do etapu rejonowego konkursów kuratoryjnych zakwalifikowali się: Justyna Mamak z chemii i Jan Szczuryk z informatyki.

Jednak w bieżącym roku szkolnym największy sukces był udziałem uczniów ze szkoły podstawowej. Aleksandra Chytła i Kinga Kucharyk z klasy II zdobyły V miejsca oraz tytuły laureatów w Ogólnopolskim Konkursie Synapsik "MEN" dla klas drugich, osiągając wynik na poziomie 96,7%.

Trudno wymienić wszystkie tegoroczne sukcesy naszej wspaniałej młodzieży. Przedstawiliśmy tylko te najbardziej znaczące, jednak dumni jesteśmy z osiągnięć wszystkich naszych uczniów.

FOTOGALERIA


© 2016    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA