Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi

w Średniej Wsi


 

Akademia w szkole
i Wieczornica patriotyczna
w Domu Ludowym w Średniej Wsi
(Narodowe Święto Niepodległości)

W przededniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 10 listopada 2016 r., w Zespole Szkół w Średniej Wsi odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca to nasze radosne święto narodowe. Na początku dyrektor Robert Miszczak przedstawił krótko wydarzenia, które doprowadziły do ponownego pojawienia się Polski na mapie Europy oraz podziękował nauczycielom, którzy każdego roku z tak wielkim poświęceniem przygotowują wspólnie z uczniami imprezy patriotyczne, ucząc swoich wychowanków miłości do ojczyzny i zaangażowania w życie społeczności lokalnej i kraju. Część artystyczną tradycyjnie rozpoczęli najmłodsi - uczniowie szkoły podstawowej, recytując wiersze i śpiewając piosenki o naszej Ojczyźnie. Po nich wystąpili gimnazjaliści, przedstawiając historię od odzyskania niepodległości w 1918 r., poprzez trudne lata powojenne, aż do kolejnego pełnego odzyskania wolności w 1989 r.

W dniu 11 listopada 2016 r. delegacja szkoły, w skład której prócz dyrektora weszli: nauczyciel historii Janusz Żaczek, nauczycielka języka angielskiego Renata Wojtanowska oraz uczniowie Urszula Buszta, Agnieszka Mąka i Olaf Buga, uczestniczyła w uroczystościach gminnych w Lesku, składając kwiaty pod Kamieniem Legionistów i pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Następnego dnia, w sobotę 12 listopada 2016 r., dyrektor Zespołu Szkół, nauczyciele, uczniowie i rodzice już po raz trzeci zaprosili mieszkańców Średniej Wsi, Bachlawy i sąsiednich miejscowości do Domu Ludowego w Średniej Wsi na uroczyste i radosne świętowanie Dnia Niepodległości. Piękną dekorację sali, pełną akcentów patriotycznych, przygotowały panie z rady rodziców Zespołu Szkół. Wieczornica rozpoczęła się o godzinie 16.00. Po powitaniu przez dyrektora szkoły zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: pani Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Barbara Jankiewicz oraz pan Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Bebkiewicz, rozpoczęły się występy artystyczne uczniów. Rodzice i dziadkowie ze wzruszeniem słuchali wierszy i piosenek przygotowanych przez młodszych i starszych uczniów szkoły w Średniej Wsi. Na koniec uczniowie gimnazjum zaprosili zebranych do wspólnego wraz z chórem szkolnym śpiewania najpiękniejszych tradycyjnych i współczesnych pieśni patriotycznych. Po zakończeniu części oficjalnej, goście poczęstowani zostali grochówką oraz pysznymi ciastkami upieczonymi przez rodziców uczniów. A potem do późnych godzin nocnych wszyscy bawili się przy muzyce zespołu "Siwy Jan", dając przykład, że można radośnie obchodzić nasze święta patriotyczne.

FOTOGALERIA


© 2016    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA