ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH

w Średniej WsiJasełka i wigilia szkolna

W piątek 22 grudnia 2017 r., tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, przedszkolaki, uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły po raz ostatni w tym roku spotkali się na sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Średniej Wsi, gdzie czekały na nich pięknie nakryte i zastawione stoły. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym zaśpiewaniem kolędy "Przybieżeli do Betlejem", a potem na świątecznej scenie wystąpili najmłodsi - uczniowie klas I - III szkoły podstawowej, recytując wiersze i pięknie śpiewając współczesne kolędy i pastorałki. Popłynęły znane melodie: "Dziś w stajence mały Jezus się narodził", "Świeć gwiazdeczko", "Maleńka miłość", "Bosy pastuszek", "Gore gwiazda" i "Skrzypi wóz". Wszyscy słuchacze byli pod wrażeniem mocnych głosów i czystego śpiewu naszych najmłodszych kolegów i koleżanek.

Po nich na scenę wkroczyli uczniowie starszych klas podstawówki, wspierani przez gimnazjalistów, przedstawiając jasełka. Scena zaroiła się od pastuszków, aniołków, a wśród nich w cieniu szopki betlejemskiej zasiedli Józef i Maryja. Na koniec dwie uczennice z klasy V wzruszająco zaśpiewały "Kolędę dla nieobcych".

Po występach wręczone zostały nagrody dla zwycięzców konkursów na najpiękniejszą szopkę, kartkę i ozdobę świąteczną. Laureatami konkursów zostali:

     Szopki bożonarodzeniowe:
I miejsce - Patryk Wątor, klasa IV,
II miejsce - Dominika Wątor, klasa I,
III miejsce - Jakub Ścieranka, klasa I.

     Kartki świąteczne:
I miejsce - Łukasz Porębski, klasa III,
II miejsce - Katarzyna Kucharyk, klasa III,
III miejsce - Wiktor Musz, klasa II.

     Ozdoby świąteczne:
I miejsce - Łukasz Jaworski, klasa III,
II miejsce - Emilia Fedor, klasa I,
III miejsce - Patrycja Kucharyk, klasa III.

Wręczone też zostały nagrody dla triumfatorów konkursu czytelniczego, który w tym półroczu dotyczył mitologii greckiej. I miejsce zdobyła Aleksandra Łuczejko z klasy II gimnazjum, II miejsce Ewelina Gródecka z klasy III gimnazjum, a III miejsce Julia Żaczek z klasy V szkoły podstawowej.

I wreszcie po wspólnym zaśpiewaniu kolędy "Dzisiaj w Betlejem", wszyscy połamali się opłatkami, życząc sobie wesołych świąt, po czym zasiedli do stołów, by wspólnie posilić się barszczem i wspaniałymi pierogami przygotowanymi przez rodziców naszych uczniów.

Po zakończeniu spotkania wszyscy udali się do domów, gdzie już za dwa dni świętować będą przyjście na świat małego Jezusa, a potem odpoczywać podczas ferii świątecznych. W Nowym 2018 Roku w szkole spotkamy się już 2 stycznia. Wesołych Świąt!

FOTOGALERIA


© 2017     Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA