ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH

w Średniej WsiWieczór Kolędowy
w Domu Ludowym w Średniej Wsi

Przyjdź na świat, by wyrównać rachunki strat,
Żeby zająć wśród nas puste miejsce przy stole.

Tradycją stało się już organizowanie przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Samorządowych w Średniej Wsi spotkań kolędowych, na które zapraszani są wszyscy mieszkańcy okolicznych miejscowości. Tegoroczne spotkanie pod nazwą "Wieczór Kolędowy" miało miejsce 12 stycznia 2017 r.

Spotkanie, wzruszającym wykonaniem "Kolędy dla nieobecnych", rozpoczęła uczennica klasy I gimnazjum Katarzyna Jaworska. Następnie dyrektor szkoły Robert Miszczak wraz z przewodniczącą rady rodziców Ewą Stachurą serdecznie przywitali wszystkich zaproszonych gości. Przy pięknie zastawionych i udekorowanych stołach, pośród mieszkańców Średniej Wsi, Bachlawy i innych miejscowości, zasiedli wyjątkowi goście: Witold Lechowski - wicewojewoda Województwa Podkarpackiego, Barbara Krasulak - wiceburmistrz Miasta i Gminy Lesko, ks. Józef Brzostowski - dziennikarz Telewizji Polskiej Oddział w Rzeszowie, Tomasz Bebkiewicz - przewodniczący Rady Miasta i Gminy Lesko, Radni Powiatu i Gminy Lesko oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół. W mowie powitalnej dyrektor podkreślił, że zadaniem szkoły jest nie tylko kształcenie i wychowanie młodego pokolenia, ale także pełnienie roli kulturotwórczej w środowisku lokalnym. Jako pierwsi na scenie pojawili się uczniowie klas I - III szkoły podstawowej w strojach aniołków, pasterzy i trzech króli, by przedstawić jasełka i śpiewać najpiękniejsze tradycyjne i współczesne kolędy i pastorałki. Po nich uczniowie gimnazjum zaprezentowali zgromadzonej publiczności spektakl teatralny "Gość oczekiwany" napisany przez Zofię Kossak-Szczucką. Choć treścią odbiegał on od tematyki Świąt Bożego Narodzenia, niósł ze sobą jakże aktualne przesłanie, że należy mieć dobre i otwarte serce dla każdego człowieka potrzebującego pomocy. Koncert kolęd rozpoczęła Amelia Giefert pięknym wykonaniem utworu "Cicha noc", a następnie na scenie pojawili się członkowie chóru szkolnego, który tworzyli chłopcy i dziewczęta z gimnazjum, wspierani przez nauczycieli i rodziców. Na początek chór zaprosił wszystkich zebranych do wspólnego zaśpiewania kolędy "Wśród nocnej ciszy", a potem wykonał na cztery głosy kolędy i pastorałki: "A to komu aniołkowie tak prześlicznie grają", "Bóg się rodzi", "Dzisiaj w Betlejem", "Gore gwiazda Jezusowi" i "Przybieżeli do Betlejem". Część artystyczną zakończyło świetne wykonanie przez uczniów piosenki z filmu "Kraina Lodu" zatytułowanej "Mam tę moc". Po występach głos zabrali zaproszeni goście. Wicewojewoda Witold Lechowski zwrócił uwagę, jak ważną rolę w środowiskach wiejskich odgrywa kościół i właśnie szkoła, które stają się często jedynymi ośrodkami kultury dla miejscowej społeczności. Wszyscy młodzi artyści, w podziękowaniu za wzruszające występy, zostali obdarowani przez wicewojewodę słodyczami. Na koniec głos zabrali wiceburmistrz Barbara Krasulak i przewodniczący RMiG Lesko Tomasz Bebkiewicz, którzy złożyli wszystkim mieszkańcom życzenia noworoczne.

W przygotowaniu spotkania dużą rolę odegrali rodzice uczniów, którzy nie tylko pięknie udekorowali salę Domu Ludowego, ale także upiekli pyszne ciasta, częstowali gości kawą i herbatą, a po zakończeniu występów podali ciepły posiłek dla wszystkich. Przed imprezą specjalni goście wzięli udział także w uroczystym obiedzie przygotowanym przez rodziców w budynku szkoły. Do późnych godzin nocnych wielu uczestników imprezy pozostało jeszcze na świetlicy, rozmawiając, śpiewając wspólnie kolędy i ciesząc się swoją obecnością.

FOTOGALERIA

Zobacz informacje o naszym Wieczorze kolęd na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie

Zobacz program o naszej szkole na stronie TVP Rzeszów


© 2017     Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA