Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi

w Średniej Wsi


 

Jubileuszowa X edycja
konkursu ortograficzno-informatycznego
"Wirtualne potyczki ortograficzne"

14 marca 2017 r. już po raz dziesiąty w Zespole Szkół w Besku miał miejsce finał konkursu ortograficzno-informatycznego "Wirtualne potyczki ortograficzne". Jego pomysłodawcą, organizatorem oraz fundatorem większości nagród był dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Średniej Wsi – Robert Miszczak - były doradca metodyczny języka polskiego współpracujący z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku. Fundatorem części nagród był także pan Marek Lenart - przedstawiciel wydawnictwa MAC Edukacja. W zespole organizacyjnym znalazły się także panie Anna Adamiak - doradca metodyczny języka polskiego z CDN-u w Sanoku oraz Renata Małek - polonistka z Gimnazjum w Besku. Głównym celem konkursu, od pierwszej jego edycji, było rozwijanie umiejętności wykorzystywania przez uczniów programów komputerowych do poszerzania swojej wiedzy i rozwijania umiejętności polonistycznych, zwłaszcza tych dotyczących zasad polskiej ortografii oraz znajomości bajek i baśni.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie prezentacji komputerowej w programie PowerPoint zawierającej od 5 do 10 różnych ćwiczeń ortograficznych lub dotyczących bajek i baśni.

W konkursie wzięło udział 50 uczniów ze szkół podstawowych, 16 z gimnazjów i 2 ze szkoły ponadgimnazjalnej, którzy przygotowali w sumie 44 prezentacje konkursowe.

Laureatami pierwszych miejsc zostali:
I miejsce - Klaudia Jaślar i Chiara Lewicka ze Szkoły Podstawowej w Besku,
                    Weronika Semenowicz z Gimnazjum w Besku,
                    Marcjanna Malec i Wioleta Matusik z Liceum Ogólnokształcącego Nr 2 w Sanoku;
II miejsce - Karolina Typrowicz ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sanoku,
                    Martyna Magierowska ze Szkoły Podstawowej w Komańczy,
                    Paweł Sobolak z Gimnazjum w Komańczy;
III miejsce - Klaudia Kucharyk ze Szkoły Podstawowej w Hoczwi,
                    Julia Zawada ze Szkoły Podstawowej w Długiem,
                    Dawid Bałdyga i Michał Grześ z Gimnazjum w Bukowsku,
                    Szymon Mikołajczak z Gimnazjum w Średniej Wsi.

Wyróżnienia otrzymali:
- Martyna i Daria Semenowicz ze Szkoły Podstawowej w Besku,
- Szymon Pańko i Mikołaj Bąk ze Szkoły Podstawowej w Długiem,
- Bartłomiej Pokorski i Krzysztof Radwański ze Szkoły Podstawowej w Jaćmierzu,
- Julia Herbut z Gimnazjum w Brzozowie,
- Łukasz Dołżycki z Gimnazjum w Komańczy.

W nagrodę otrzymali oni pamiątkowe dyplomy oraz ciekawe albumy poświęcone różnym malarzom, książki przyrodnicze, lektury szkolne lub słowniki ortograficzne. Dodatkowo zdobywcom pierwszego miejsca wręczono okolicznościowe puchary, kubki i parasolki. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz lektury szkolne.

Podczas finału zorganizowano dodatkowy konkurs, podczas którego przedstawiciele poszczególnych szkół rozwiązywali na czas prezentację z zadaniami ortograficznymi przygotowanymi przez organizatorów. Zwycięzcami tej części konkursu zostały: Daria Semenowicz ze Szkoły Podstawowej Besku oraz Weronika Semenowicz z Gimnazjum w Besku. Mistrzowie ortografii zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami.

Nagrody uczestnikom konkursu wręczyła pani Anna Adamiak - doradca metodyczny języka polskiego z CDN-u w Sanoku, dyrektor Zespołu Szkół w Besku pan Arkadiusz Nycz, przedstawiciel wydawnictwa MAC Edukacja pan Marek Lenart oraz sekretarz Rady Gminy w Besku pan Kazimierz Wolański.

Dekorację oraz poczęstunek dla uczestników konkursu i ich opiekunów przygotowali współorganizatorzy konkursu: dyrektor Zespołu Szkół w Besku pan Arkadiusz Nycz oraz pani Renata Małek – polonistka ucząca w miejscowym gimnazjum. Uczestnicy konkursu gromkimi brawami nagrodzili dwóch chłopców z gimnazjum w Besku, którzy pod kierunkiem pani Renaty Małek przygotowali zabawną scenkę kabaretową dotyczącą baśni o królu i smoku.

Nauczyciele uczestniczący wraz z uczniami w finale konkursu podkreślali, że wykorzystywanie technologii komputerowej w nauczaniu języka polskiego (a także innych przedmiotów szkolnych) to przyszłość polskiej oświaty, a dzięki temu konkursowi zarówno uczniowie jak i nauczyciele odkrywają nowe możliwości zastosowania komputera w nauczaniu.

FOTOGALERIA


© 2017    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA