Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi

w Średniej Wsi


 

Sukcesy gimnazjalistów ze Średniej Wsi

W roku szkolnym 2016/2017 najwięcej znaczących sukcesów osiągnęła uczennica klasy III gimnazjum Urszula Buszta. Najważniejszymi jej osiągnięciami były tytuły finalisty etapu wojewódzkiego dwóch konkursów: kuratoryjnego z biologii i ogólnopolskiego o Janie Pawle II "Papież Słowianin". Ula - nasza szkolna syrenka - przez cały rok zaskakiwała nas swoimi zwycięstwami w konkursach pływackich organizowanych w różnych miastach południowej części naszego województwa od Strzyżowa, przez Krosno, Lesko, po Ustrzyki Dolne. W klasyfikacji generalnej zdobyła III miejsce, zaś w finale wojewódzkim w Dębicy wysokie VII miejsce. Inne jej sukcesy to II miejsce indywidualnie i zespołowo w konkursie wiedzy o Bieszczadach podczas Wojewódzkiego Zlotu Młodzieży PTSM, III miejsce wraz z Gabrysią Caban w konkursie na najciekawszy strój podczas Dni Leska oraz I miejsca za skok w dal i bieg na 600 m podczas Leskiego Biegu im. Jana Pawła II. Podczas tych zawodów sportowych także inni nasi gimnazjaliści zdobyli większość miejsc na podium: w sztafecie 4 x 100 m, w skokach w dal, w biegach poszczególnych klas. Cała szkoła entuzjastycznie kibicowała im podczas zwycięstw, a potem wszyscy byliśmy z nich dumni, gdy dekorowani byli medalami.

Podczas wspomnianego Zlotu PTSM takżeIzabela Kucharyk zdobyła I miejsce w konkursie ekologicznym, Maciej Sawa II miejsce w konkursie wiedzy o PTSM, zaś inni nasi uczniowie zespołowo wywalczyli I miejsce za piosenkę turystyczną i II miejsce za prezentację multimedialną "Moja mała ojczyzna". Trzeba tu zaznaczyć, że już trzeci rok z rzędu nasi uczniowie podczas zlotów PTSM stają na podium we wszystkich organizowanych wtedy konkursach.

We wspomnianym konkursie "Papież Słowianin" do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się aż 5 uczniów: oprócz Urszuli Buszty także Maciej Sawa, Maja Wasylewicz, Aneta Kucharyk i Izabela Kucharyk. Natomiast Aleksandra Łuczejko pięknie reprezentowała naszą szkołę w finale Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach.

Uczniowie naszego gimnazjum są bezkonkurencyjni w konkursach wokalnych i recytatorskich, podczas których zdobywają I, II i III miejsca, nie dając żadnych szans swoim rywalom. Katarzyna Jaworska, Aleksandra Łuczejko i Maciej Sawa wygrywali w konkursach "Strofy o OjczyŸnie", "Strofy o Wiśle", "Odkrywajmy piękno poezji i piosenki polskiej".

W powiatowej gimnajadzie w koszykówce zarówno zespół chłopców, jak i dziewcząt zdobył II miejsce, zaś w tenisie stołowym dziewczęta (Wiktoria Michałek i Sandra Wasylewicz) wywalczyły III miejsce, a chłopcy (Rafał Mikołajczak i Krystian Winiarczyk) I miejsce.

Wspaniałe sukcesy osiągali nasi uczniowie w konkursach z języka angielskiego: XIII miejsce w Polsce zdobyła Gabriela Caban w konkursie Galileo, zaś Jan Kotyła – III miejsce w województwie w konkursie "The Big Challenge". Eryk Bluj otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

Gimnazjalistom nie ustępowali uczniowie szkoły podstawowej: Brajan Gryziecki zdobył I miejsce i tytuł laureata w jesiennej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Synapisk "MEN" dla klas trzecich, zaś Aleksandra Chytła, Brajan Gryziecki, Kinga Kucharyk, Aleksandra Lenkiewicz, Jakub Rajchel, Dominik Stachura, Patryk Wątor i Jan Żaczek zdobyli wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie "Bezpieczna szkoła".

Trudno wymienić wszystkie tegoroczne sukcesy naszej wspaniałej młodzieży. Przedstawiliśmy tu tylko te najbardziej znaczące, jednak dumni jesteœmy z osiągnięć wszystkich naszych uczniów.

FOTOGALERIA


© 2017    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA