Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


Sukcesy gimnazjalistów ze Średniej Wsi
podczas XL Wojewódzkiego
Zlotu Młodzieży PTSM w Bieszczadach

W dniach 6-7 października 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół w Średniej Wsi po raz piąty uczestniczyli w Wojewódzkim Zlocie Młodzieży PTSM organizowanym przez Oddział PTSM w Krośnie. Był to zlot jubileuszowy, organizowany już po raz czterdziesty. Uczestniczyło w nim prawie 200 osób.

W tym roku, obok gimnazjalistów, na jednodniową wędrówkę po górach w okolicach Leska wybrali się także uczniowie klasy 5 szkoły podstawowej. Ich trasa biegła z zapory w Myczkowcach, obok cudownego źródełka w Zwierzyniu, przez lasy pod Czulnią, do Kamienia Leskiego i dalej do schroniska "Bieszczadnik" w Lesku. Po południu w piątek 6 października odbyły się konkursy wiedzy krajoznawczej, ekologicznej oraz o idei ruchu Szkolnych Schronisk Młodzieżowych. Wieczorem w Bieszczadzkim Domu Kultury odbyły się jeszcze dwa konkursy: prezentacji multimedialnych "Moja mała ojczyzna" oraz piosenki turystycznej. Po wyjątkowo spokojnej nocy w "Bieszczadniku", w sobotnie przedpołudnie 7 października, wszyscy udali się znów do Bieszczadzkiego Domu Kultury, gdzie ogłoszone zostały wyniki konkursów. Uczennica szkoły podstawowej Julia Żaczek wywalczyła indywidualnie III miejsce w konkursie krajoznawczym, zaś zespołowo wspólnie z Nikolą Stachurą i Julią Iwanicką zdobyły II miejsce. Jest to tym większy sukces, że dziewczynki przygotowywały się do tego konkursu zaledwie przez miesiąc. W kategorii gimnazjum Aleksandra Łuczejko zdobyła I miejsce w konkursie ekologicznym, a Maciej Sawa także I miejsce w konkursie wiedzy o PTSM. W konkursie krajoznawczym nasze dziewczynki z gimnazjum zdobyły wysokie III miejsce zarówno indywidualnie (Amelia Giefert), jak i zespołowo (wspólnie z Weroniką Kaim i Gabrielą Caban). Nasi gimnazjaliści wyśpiewali też III miejsce w konkursie piosenki turystycznej, pięknie wykonując utwór "Czuję w sobie obecność gwiazd" oraz "Czardasza na połoninie".

W poniedziałek wszyscy laureaci konkursów zostali nagrodzenia Pochwałami Dyrektora Szkoły i burzą oklasków całej społeczności szkolnej.

FOTOGALERIA


© 2017     Zespół Szkół Samorządowych  w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA