Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi

w Średniej Wsi


 

XIV Leski Bieg im. Jana Pawła II

W środę 23 maja 2018 r., na kilka dni przed Dniem Dziecka, uczniowie szkoły, młodsi i starsi, wyjechali do Leska, by kibicować albo samemu wziąć udział w zawodach organizowanych na tamtejszym stadionie. Rywalizowano w skokach w dal, biegach na różnych dystansach, sztafecie i przeciąganiu liny.

Bardzo emocjonująco wyglądał bieg uczennic klasy II gimnazjum, w którym to z dużą przewagą zwyciężyła przedstawicielka naszej szkoły Karolina Mamak. Bezkonkurencyjni okazali się także nasi chłopcy z klasy II gimnazjum: Michał Werbowicz, Dawid Giefert i Bartłomiej Kotyła, którzy po swoim biegu zajęli całe podium. Świetnie w biegach poszło także chłopcom z klasy III gimnazjum: Szymonowi Mikołajczakowi i Lucjanowi Osieckiemu, którzy zdobyli II i III miejsce. Nasi gimnazjaliści triumfowali też w sztafecie 4x100 m; Dawid Giefert, Karolina Mamak, Hubert Staniszewski i Aneta Kucharyk w pięknym stylu wywalczyli I miejsce. Równie wspaniale poszło naszym uczniom w skoku w dal: Karolina Mamak zdobyła kolejne I miejsce, a chłopcy z gimnazjum w Średniej Wsi: Bartłomiej Kotyła, Krystian Winiarczyk i Lucjan Osiecki, po raz drugi zapełnili całe podium. Wielu emocji widzom dostarczyła konkurencja przeciągania liny, w której to wreszcie, po kilku latach porażek, wygrała nasza szkoła, pokonując uczniów z Leska. Największymi siłaczami w gminie okazali się: Dawid Giefert, Karolina Mamak, Hubert Staniszewski, Paulina Łuczejko, Weronika Migielicz, Kacper Mikołajczak i Krystian Winiarczyk. Medale dla naszej szkoły zaczynają zdobywać także uczniowie szkoły podstawowej: Kinga Giefert z klasy V zdobyła wspaniałe II miejsce w biegach w swojej kategorii wiekowej.

Po zawodach uczniowie wraz z opiekunami udali się do "Słodkiego Domku" na lody zafundowane przez Radę Rodziców. Po sportowych emocjach lody smakowały wszystkim wyjątkowo dobrze, zjedliśmy ich aż 170 gałek.

FOTOGALERIA


© 2018    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA