Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi

w Średniej Wsi


 

Dzień Edukacji Narodowej

Ponieważ w tym roku Dzień Edukacji Narodowej (obchodzony w rocznicę powołania przez polski sejm Komisji Edukacji Narodów Korony Polskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego w dniu 14 października 1773 r.) przypadał w niedzielę, w Zespole Szkół Samorządowych w Średniej Wsi uroczystości związane ze świętowaniem Dnia Nauczyciela odbyły się w poniedziałek 15 października 2018 r.

W tym dniu od samego rana towarzyszyło nam niezwykłe ożywienie, gdyż wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na uroczystą akademię. Rozpoczęła się ona zaraz po długiej przerwie. Na sali gimnastycznej zebrały się przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, rodzice oraz najważniejsi bohaterowie dzisiejszego dnia - nauczyciele i pracownicy obsługi. Po powitaniu wszystkich miłych gości Pan Dyrektor przypomniał, jakie były początki Dnia Edukacji Narodowej, a następnie złożył serdeczne życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. Podziękował im też za ich trudną i odpowiedzialną pracę, której celem jest wychowanie kolejnego pokolenia szlachetnych i mądrych Polaków, młodych ludzi chcących wspólnie tworzyć coś dobrego dla naszej Ojczyzny. Po odczytaniu przez panią Lucynę życzeń dla nauczycieli nadesłanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Lesko panią Barbarę Jankiewicz, Pan Dyrektor wręczył Nagrody Dyrektora dla wyróżniających się nauczycieli i pracowników obsługi. Każdy z odbierających nagrodę został nagrodzony także gromkimi brawami przez zebraną na sali młodzież, która w ten sposób wyrażała swoje uznanie i wdzięczność za ich pracę.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, w której wzięli udział niemal wszyscy uczniowie szkoły. Na początku na szkolną scenę wkroczyli najmłodsi - dzieci z klas I - III szkoły podstawowej, które pięknymi wierszami i piosenkami podziękowały swoim paniom wychowawczyniom z edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie klasy IV recytowali wiersze dedykowane po kolei nauczycielom różnych przedmiotów szkolnych, po nich uczniowie klas V - VIII opowiadali zabawne dowcipy o życiu szkolnym, a trio złożone z Mai, Julii i Kingi zachwyciło widownię perfekcyjnym wykonaniem piosenki "Kasztany", której refren: "Kochany, kochany, lecą z drzewa jak dawniej kasztany..." nauczyciele i rodzice nucili w myślach długo jeszcze po wybrzmieniu ostatnich taktów tego wzruszającego utworu. Nie zawiedli także gimnazjaliści. Przepiękne interpretacje piosenek "Papierowy księżyc" w wykonaniu Kasi oraz "Rzeka marzeń" zaśpiewana przez Amelkę sprawiły, że słuchacze przez moment poczuli, jakby przenieśli się z niewielkiej bieszczadzkiej szkoły do sali koncertowej na profesjonalny koncert uznanych i cenionych artystów. Owacjami nagrodzone zostało także męskie trio w składzie: Dawid, Hubert i Przemek, które zaśpiewało piosenkę z repertuaru Budki Suflera "Bal wszystkich świętych". Nie mniejszy zachwyt wzbudziły pokazy taneczne, zwłaszcza w wykonaniu dwóch par: Amelki i Maćka oraz Roksany i Bartka.

Po zakończonych występach Pan Dyrektor ze wzruszeniem zachwycał się niezwykłymi talentami naszych dzieci i wspaniałej młodzieży. W imieniu nauczycieli przyjął ogromny bukiet kwiatów od uczniów i kosz słodyczy od rodziców. Opuszczając salę gimnastyczną, wszyscy zgodnie podkreślali, że była to jedna z najpiękniejszych uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela w historii naszej szkoły.

FOTOGALERIA


© 2018    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA