ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH

w Średniej WsiJasełka i wigilia szkolna

W ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia, w piątek 21 grudnia 2018 r., w Zespole Szkół w Średniej Wsi odbyło się tradycyjne już spotkanie opłatkowe. Punktualnie o godzinie 10.00 Pan Dyrektor powitał gości zebranych na sali gimnastycznej i zaprosił do obejrzenia występów artystycznych przygotowanych przez uczniów. W tym roku każda klasa zaprezentowała krótki program świąteczny.

Na początku wystąpili najmłodsi, uczniowie klas I - III szkoły podstawowej, przedstawiając krótkie jasełka, recytując wiersze i pięknie śpiewając współczesne pastorałki. Na scenie pojawili się Maryja z Józefem, aniołki, pastuszkowie, a nawet Trzej Królowie w bogatych szatach i z koronami na głowach. Następnie przed mikrofonami stanęły śliczne aniołki z klasy IV, śpiewając pastorałkę "Gore gwiazda". Uczniowie kasy V przygotowali skecz świąteczny, w którym ekipa filmowa bezskutecznie próbowała nakręcić film o wizycie św. Mikołaja. Widownia śmiała się do łez z nieporadności reżysera i aktorów. Magiczny nastrój zapanował, gdy uczennice klasy VI delikatnie i pięknie zaśpiewały "Cichą noc" oraz "Kolędę dla nieobecnych". Tym razem w niejednym oku zalśniła łza wzruszenia. Burzą oklasków widownia nagrodziła uczniów klasy VII, zwłaszcza chłopców, którzy w duecie wykonali jedną z tradycyjnych polskich kolęd "Bracia, patrzcie jeno". Najmniejsza w naszej szkole klasa VIII przygotowała kilka ciekawych tekstów i wierszy świątecznych, a na koniec, jak zawsze wspaniale, wystąpili najstarsi - uczniowie klasy III gimnazjum, którzy zaprezentowali się jako barwny zespół kolędowy, wędrujący od domu do domu z pięknymi kolędami śpiewanymi przy akompaniamencie dwóch gitar, skrzypiec i tamburyna. Okazało się, że w naszej szkole każdy, od najmłodszego do najstarszego ucznia, posiada niezwykły talent artystyczny, którym mógł się tego dnia podzielić z innymi.

Po występach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę i kartkę świąteczną. Za wykonanie pięknych szopek nagrodzeni zostali: Oliwia Kuzio, Dominika Wątor i Emilia Fedor z klasy II, zaś za kartki świąteczne: Wiktor Musz z klasy III, Łukasz Jaworski z klasy IV oraz Karolina Ogiela z klasy V. Wyróżnione prace będą reprezentować naszą szkołę w Lesku podczas styczniowego finału konkursów świątecznych, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu, także harcerze, którzy wykonali kartki i ozdoby świąteczne na konkurs organizowany przez hufiec ZHP w Lesku, otrzymali ciekawe prezenty.

Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia uczestnikom konkursu, Pan Dyrektor złożył życzenia bożonarodzeniowe wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi oraz rodzicom, a potem wszyscy, jak w wielkiej, kochającej się rodzinie, połamali się opłatkiem. Na koniec odbyła się wspólna wigilia przygotowana przez niezastąpionych rodziców naszych uczniów. Na stole królowały przepyszne pierogi, barszcz i najróżniejsze ciasta. Gdy dzieciaki radośnie opuściły szkołę, by rozpocząć ferie świąteczne, nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się jeszcze w swoim gronie przy śledziku, ciastkach, kawie i herbacie, ciesząc się obecnością dobrych i serdecznych ludzi, z którymi trudno się rozstać.

FOTOGALERIA


© 2018     Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA