ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH

w Średniej WsiWieczór Kolędowy
w Domu Ludowym w Średniej Wsi

Jedną z najpiękniejszych tradycji w okresie po Świętach Bożego Narodzenia stało się organizowane przez rodziców, nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Średniej Wsi spotkania z mieszkańcami okolicznych miejscowości w świetlicy Domu Ludowego. W tym roku takie spotkanie odbyło się 7 styczna 2018 r. W tłumie miłych gości znaleźli się m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej pan Tomasz Bebkiewicz, Radni Gminy panowie Janusz Żaczek i Grzegorz Chytła oraz ks. proboszcz Mirosław Dubiel, których serdecznie powitała Przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Fedor.

"Wieczór Kolędowy" rozpoczął się o godzinie 16.00 występem uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej, którzy wśród wirujących białych confetti, niczym w scenerii spadającego śniegu, pod turoniem i Gwiazdą Betlejemską porwali publiczność pięknym wykonaniem współczesnych piosenek bożonarodzeniowych: "Dziś w stajence mały Jezus się narodził", "Świeć gwiazdeczko", "Maleńka miłość", "Bosy pastuszek", "Gore gwiazda" i "Skrzypi wóz".

Po nich na scenie pojawili się uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i młodzież z gimnazjum z przedstawieniem "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. Widzowie z zapartym tchem śledzili losy londyńskiego skąpca Ebenezera Scrooge'a, którego podczas nocy wigilijnej duchy zabrały w podróż do jego przyszłości, teraźniejszości i przyszłości, uświadamiając mu, jak bardzo jest złym człowiekiem, ale jednocześnie pomagając mu odnaleźć w sobie iskierkę dobra, dzięki której ocalił życie chorego synka swojego pracownika. Były momenty pełne wzruszeń, ale nie zabrakło także miejsca na dobrą zabawę i serdeczny śmiech. Publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami.

Ostatnim punktem programu był występ ponad trzydziestoosobowego chóru, w którym znaleźli się chłopcy i dziewczęta z gimnazjum w Średniej Wsi, ich nauczyciele, rodzice, babcie oraz przyjaciele naszej szkoły. Niektóre kolędy, jak np. "Bóg się rodzi", "Mizerna, cicha", "Dzisiaj w Betlejem", "Gore gwiazda", "My też, pastuszkowie" i "Złota Jerozolima i biedne Betlejem", wybrzmiały potężnym czterogłosowym śpiewem, do wspólnego wykonania innych kolęd i pastorałek chórzyści zaprosili licznie zgromadzoną publiczność.

W trakcie spotkania panie z Rady Rodziców częstowały gości herbatą, kawą, ciastkami, podano także barszcz czerwony z paluszkami. To właśnie rodzice uczniów przygotowali piękny wystrój sali, świąteczne przybranie stołów, migające światełka w różnych miejscach świetlicy. Tę tradycję spotkań w bożonarodzeniowej atmosferze chcemy pielęgnować w kolejnych latach, bo najcenniejsze są chwile, które możemy spędzić wspólnie, bawiąc się i śpiewając.

FOTOGALERIA


© 2018     Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA