Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi

w Średniej Wsi


 

Szkolne mikołajki

W czwartek 6 grudnia 2018 r. w przedszkolu i klasach I - IV szkoły podstawowej w Średniej Wsi pojawił się długo oczekiwany gość: sam św. Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Tego dnia od rana wszyscy starali się być wyjątkowo grzeczni, mając nadzieję, że Mikołaj zapomni o ich grzeszkach i każdego obdaruje prezentem. Zatem maluchy z wielkim zapałem recytowały wiersze i śpiewały piosenki, byle tylko przekonać niecodziennego gościa, że trafił do szkoły, gdzie chodzą najgrzeczniejsze dzieci w całym powiecie, a może i w województwie. Jak widać starania te odniosły pożądany skutek, gdyż tego dnia nikt nie został pominięty podczas wręczania paczek.

Tego samego dnia uczniowie klas V - VII szkoły podstawowej pojechali autokarem do Krosna, by obejrzeć film animowany "Ginch" przedstawiający zabawną historię zielonego stworka, który nienawidził Gwiazdki, dlatego postanowił zepsuć święta także mieszkańcom poliskiego miasteczka. Okazało się jednak, że tak naprawdę Grinch nie był zły, tylko bardzo samotny i nieszczęśliwy. Wystarczył niewielki gest dobroci ze strony małej dziewczynki, by i w jego sercu pojawiło się dobro. Tę niezwykłą przemianę bohatera śledziły tłumy dzieci, które podobnie jak uczniowie ze Średniej Wsi postanowiły z okazji mikołajek przyjechać do kina.

Nie wszystkim jednak było dane tak beztrosko spędzić ten dzień, bowiem uczniowie klasy VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum trudzili się nad testami, zdając ostatnie próbne egzaminy, tym razem z języka angielskiego.

Następnego dnia w piątek 7 grudnia 2018 r. Zespół Szkół w Średniej Wsi odwiedziły jeszcze dwa urocze Elfy, rozdając cukierki pozostawione przez św. Mikołaja wszystkim tym uczniom, którzy dzień wcześniej nie mogli go spotkać, bo byli w kinie.

FOTOGALERIA


© 2018    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA