ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH

w Średniej WsiProgram patriotyczny "O Niepodległej"

W roku szkolnym 2017/18 uczniowie gimnazjum w Średniej Wsi przystąpili do programu "O Niepodległej" realizowanego przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku we współpracy ze starostą sanockim. W ramach programu wybrane zespoły uczniowskie realizowały trzy projekty obowiązkowe i jeden fakultatywny.

Projekty obowiązkowe to:
- projekt badawczo-historyczny na temat lokalnych wydarzeń, bohaterów związanych z 1918 r. (opiekun: Janusz Żaczek);
- projekt literacko-artystyczny polegający na przygotowaniu "Pamiętnika Legionisty" w formie lapbooka (opiekun: Krystyna Gąska);
- projekt muzyczny - opracowanie piosenki, pieśni patriotycznej odwołującej się do wydarzeń z 1918 r. lub innych ważnych wydarzeń z historii Polski (opiekun: Krystyna Gąska).

Projekty fakultatywne to:
- projekt geograficzno-turystyczny polegający na opracowaniu planu wycieczki szkolnej dotyczącej lokalnej historii na temat "Śladami 1918 roku" lub "Śladami wydarzeń z I wojny światowej" (opiekun: Janusz Żaczek);
- projekt fotograficzny "Ocalić od zapomnienia" ukazujący ważne miejsca z historii 1918 r. obecne w pamięci lokalnej (maksymalnie 4 zdjęcia) (opiekun: Joanna Krzyszczyk).

6 marca 2018 r. w Sanockim Domu Kultury miało miejsce podsumowanie projektu muzycznego. W koncercie "O Niepodległej" wzięło udział około 18 szkół z powiatu sanockiego i jedna szkoła z powiatu leskiego, tj. Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi. Nasz zespół uczniów wykonał piosenkę pt. "Dziś idę walczyć, Mamo". Nagrodzono ich olbrzymimi brawami, a słowa tej pieśni zapadły w pamięci publiczności i pamięci organizatorów.

Uroczyste podsumowanie działań projektowych odbędzie się 22 maja 2018 r. w Muzeum Historycznym w Sanoku.

FOTOGALERIA


© 2018     Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA