Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi

w Średniej Wsi


 

Odpust parafialny
- uroczystość św. Jana Pawła II

W poniedziałek 22 października 2018 r. uczniowie i nauczyciele, wspólnie z mieszkańcami Średniej Wsi i Bachlawy, uczestniczyli w odpuście parafialnym ku czci św. Jana Pawła II, który jest patronem naszego nowego kościoła.

Najpierw o godzinie 10.00 odbył się występ artystyczny, przygotowany przez uczniów pod opieką polonistki pani Krysi, który przypomniał koleje życia i pontyfikatu naszego Świętego. W jego trakcie pokazana została prezentacja o Papieżu Polaku, wyświetlono 3 fragmenty filmów ukazujące moment ogłoszenia wyboru Karola Wojtyły na Tron Piotrowy, rozważania Ojca Świętego na temat miłości oraz niezwykły hołd, jakim otaczali Go polscy górale. Czytane były anegdoty związane z Papieżem lub z Jego pielgrzymkami do Polski, młodzież śpiewała także piosenki ze spotkań z Ojcem Świętym, ze Światowych Dni Młodzieży lub po prostu opowiadające o naszym wielkim Rodaku: "Wadowice moje miasto", "Błogosławieni" i "Lolek". Trio w składzie Julia, Maja i Kinga pięknie wykonało utwór "Santo subito", publiczność zachwycała się także solowymi występami naszych artystek - Kasia zaśpiewała piosenkę "Ave Maria", a Amelka - "Maryjo, śliczna Pani". Na koniec młodzież zaprosiła wszystkich do wspólnego zaśpiewania najbardziej znanej pieśni papieskiej, jaką jest "Barka", o której sam Papież wspominał w Krakowie w 2002 r.: "...właśnie ta oazowa pieśń prowadziła mnie z Ojczyzny przed 23 laty. Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe. I z nią, z tą oazową pieśnią, nie rozstawałem się przez te wszystkie lata. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny, była też przewodniczką na różnych drogach Kościoła i ona przyprowadzała mnie wielokrotnie tu, na te krakowskie Błonia pod Kopiec Kościuszki. Dziękuję ci, pieśni oazowa!"

Po występie o godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczysta suma odpustowa, podczas której pieśni śpiewał chór parafialny "Laudate Dominum", do którego należą także uczennice starszych klas. Podczas liturgii słowa czytania mszalne czytali tego dnia nauczyciele naszej szkoły: pani Kasia i pan Darek.

FOTOGALERIA


© 2018    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA