Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi

w Średniej Wsi


 

Rekolekcje wielkopostne

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej szkole odbyły się w dniach 1-2 marca 2018 r. Prowadził je młody rekolekcjonista ks. Marek Kapłon. Nauki rekolekcyjne rozpoczęły się w czwartek o godzinie 9.00, kiedy to w nowym kościele w Średniej Wsi zjawili się uczniowie klas I - IV szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami. Pół godziny później dołączyli do nich uczniowie starszych klas podstawówki i gimnazjaliści, bo o godzinie 9.30 rozpoczęła się Eucharystia. Wszystkie pieśni i części stałe mszy św. śpiewali uczniowie naszej szkoły przy akompaniamencie gitary, na której grała Amelia Giefert z klasy II gimnazjum. Spośród nowopoznanych pieśni, wszystkim najbardziej wpadł w ucho utwór "Wołanie Chrystusa". Po zakończeniu mszy odbyły się nauki dla uczniów klas V - VII szkoły podstawowej i II - III gimnazjum. Tego dnia jako wzór do naśladowania został przedstawiony znany piłkarz Robert Lewandowski, dla którego, mimo sukcesów sportowych, wiara pozostaje nadal najważniejszą wartością w jego życiu.

W piątek starsi i młodsi po zakończeniu swoich nauk uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W grupie starszej przygotowali ją uczniowie klasy II gimnazjum. Pięknie wybrzmiały melodie dwóch pieśni: "Kocham Twoją wolę, Panie" i "Rozpięty na ramionach". Tego dnia jako wzór do naśladowania przedstawiona została błogosławiona Karolina Kózkówna, która poniosła męczeńską śmierć z ręki rosyjskiego żołnierza. Wszyscy zebrani mieli możliwość ucałowania relikwii tej błogosławionej.

Ksiądz Marek nauki rekolekcyjne poprowadził bardzo ciekawie, odwoływał się do licznych przykładów z życia oraz przytaczał interesujące opowieści ilustrujące omawiane tematy. Oby usłyszane słowa przyczyniły się do poprawy życia każdego ucznia i każdej uczennicy naszej szkoły.

FOTOGALERIA


© 2018    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA