Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi

w Średniej Wsi


 

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Średniej Wsi

Dotychczas w Publicznym Gimnazjum w Średniej Wsi każdego roku można było zauważyć jednego ucznia odnoszącego ponadprzeciętne sukcesy w różnych konkursach pozaszkolnych, co pozwalało wskazać największą osobowość danego roku. W roku szkolnym 2017/2018 byłoby to trudne, gdyż aż troje uczniów gimnazjum rozsławiało naszą szkołę swoimi wspaniałymi osiągnięciami.

Jedną z nich była uczennica kl. II Aleksandra Łuczejko, która już na początku roku szkolnego zdobyła I miejsce w konkursie ekologicznym podczas XL Wojewódzkiego Zlotu Młodzieży PTSM, a następnie zakwalifikowała się do etapu rejonowego konkursu kuratoryjnego z biologii. Kolejne jej osiągnięcia to: I miejsce w eliminacjach gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom", tytuł laureata międzypowiatowego konkursu biologicznego "Znam swoje ciało", jednak największym jej sukcesem był tytuł finalistki etapu ogólnopolskiego IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły - Jana Pawła II "Papież Słowianin" zorganizowanego pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Jej kolega z klasy Maciej Sawa także rozpoczął rok szkolny od zdobycia I miejsca w konkursie wiedzy o PTSM podczas XL Wojewódzkiego Zlotu Młodzieży PTSM, zaś zakończył VIII miejscem w Polsce i tytułem laureata w ogólnopolskim konkursie "Galileo" 2018 z języka angielskiego.

Trzecim naszym szkolnym mistrzem okazał się uczeń kl. III Eryk Bluj, który dotarł do etapu wojewódzkiego z dwóch konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie - z fizyki i z chemii. Ostatecznie zdobył tytuł finalisty etapu wojewódzkiego konkursu z fizyki. Jako jedyny uczeń w szkole zdobył on także wyróżnienie w międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny".

Cieszą nas także sukcesy innych uczniów: Michał Werbowicz z kl. II oraz bracia Kacper i Szymon Mikołajczak z kl. III zdobyli I miejsce w etapie powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, a potem bardzo dobrze radzili sobie podczas finału wojewódzkiego tego konkursu.

Podczas wspomnianego XL Wojewódzkiego Zlotu Młodzieży PTSM Amelia Giefert z kl. II zdobyła III miejsce indywidualnie w konkursie krajoznawczo-turystycznym oraz III miejsce zespołowo w tym samym konkursie wspólnie z koleżankami z kl. III Gabrielą Caban i Weroniką Kaim. III miejsce wyśpiewali także nasi gimnazjaliści w konkursie piosenki turystycznej. Kilka miesięcy później Katarzyna Jaworska z kl. II zdobyła I miejsce za pracę plastyczną w konkursie bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Hufiec Bieszczadzki ZHP w Lesku, a jakiś czas potem III miejsce w konkursie kolęd i pastorałek w Uhercach Mineralnych. Marcin Kucharyk z kl. II zajął II miejsce w eliminacjach gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Gabriela Caban i Weronika Żaczek z kl. III zdobyły tytuły finalistów międzypowiatowego konkursu biologicznego "Znam swoje ciało".

Dumni jesteśmy z sukcesów sportowych naszych uczniów. Gimnazjaliści Rafał Mikołajczak z kl. II i Krystian Winiarczyk z kl. III wywalczyli I miejsce w kategorii chłopców w powiatowej gimnazjadzie w tenisie stołowym. Wszyscy kibicowaliśmy naszym kolegom i koleżankom z gimnazjum podczas zawodów sportowych w Lesku zorganizowanych w ramach Leskiego Biegu im. Jana Pawła II: Dawid Giefert, Bartłomiej Kotyła, Karolina Mamak, Hubert Staniszewski i Michał Werbowicz z kl. II oraz Aneta Kucharyk, Paulina Łuczejko, Weronika Migielicz, Kacper Mikołajczak, Szymon Mikołajczak, Lucjan Osiecki i Krystian Winiarczyk z kl. III zdybywali I, II i III miejsca indywidualnie w biegach i skoku w dal, zaś w sztafecie 4x100 m i w przeciąganiu liny wywalczyli I miejsca.

Coraz częściej po zwycięstwo zaczynają sięgać także uczniowie szkoły podstawowej. Julia Żaczek z kl. V zdobyła III miejsce indywidualnie w konkursie krajoznawczo-turystycznym, zaś w wspólnie koleżankami z klasy Julią Iwanicką i Nikolą Stachurą II miejsce zespołowo podczas XL Wojewódzkiego Zlotu Młodzieży PTSM. Dziewczynki z kl. V Kinga Giefert, Julia Iwanicka i Nikola Stachura wyśpiewały III miejsce zespołowo na konkursie kolęd i pastorałek w Uhercach Mineralnych, zaś Dominika Wątor i Jakub Ścieranka z kl. I, Łukasz Porębski z kl. III i Patryk Wątor z kl. IV zdobyli miejsca na podium podczas gminnego konkursu na najpiękniejszą szopkę i kartkę świąteczną zorganizowanego przez BDK w Lesku. Podczas Dni Leska Kinga Giefert z kl. V zdobyła II miejsce, Filip Chlebek z kl. III - III miejsce podczas zawodów w bieganiu, zaś Kinga Kucharyk z kl. IV - II miejsce w konkursie na najciekawszy strój. Cieszą nas także bardzo wysokie wyniki uczniów klasy I i III szkoły podstawowej w ogólnopolskim konkursie "Synapsik MEN".

Wszystkim, którzy w tak wspaniały sposób wpisali się w historię naszej szkoły, serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

FOTOGALERIA


© 2018    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA