Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


XLI Wojewódzki Zlot Młodzieży PTSM w Bieszczadach

W ostatnich dniach września (26-29 września 2018 r.) na bieszczadzkich szlakach i w schroniskach w Jabłonkach, Wetlinie, Stuposianach i Lutowiskach pojawiła się młodzież z różnych zakątków Podkarpacia, by uczestniczyć w XLI Wojewódzkim Zlocie Młodzieży PTSM w Bieszczadach organizowanym, jak co roku, przez oddział PTSM w Krośnie. W zlocie wzięli także udział uczniowie Zespołu Szkół w Średniej Wsi. W środę 26 września grupa 12 gimnazjalistów, pod opieką Pana Dyrektora, dotarła do schroniska młodzieżowego w Stuposianach, gdzie zostawiła bagaże, a następnie podjechała busem na Przełęcz Wyżniańską. Stamtąd nasi uczniowie, wspólnie z młodzieżą z Rymanowa, wyruszyli na zdobywanie szczytu Połoniny Caryńskiej. Następnie przez Magurę Stuposiańską i Prypiczek dotarli na nocleg do schroniska w Stuposianach. Następnego dnia, w czwartek 27 września, zdobyli zalesiony szczyt Czereszni, a następnie dotarli do chroniącego torfowisko rezerwatu przyrody "Zakole", znajdującego się przy przebiegającej na Sanie granicy z Ukrainą. W piątek 28 września, po posprzątaniu swoich pokoi w schronisku, specjalnie wynajęty autokar przewiózł wszystkich do Leska, gdzie miał miejsce finał zlotu.

Tego samego dnia w piątek na szlak wyruszyło także 10 uczniów z klas IV-VI naszej szkoły podstawowej pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego. Trasa ich wędrówki prowadziła od zapory w Myczkowcach, obok cudownego źródełka w Zwierzyniu, na szczyt Czulni i dalej przez "Kamień Leski" w Glinnem do schroniska "Bieszczadnik" w Lesku.

W tym dniu po obiedzie odbyły się pierwsze konkursy: turystyczno-krajoznawczy, w którym trzech zawodników z każdej szkoły musiało wykazać się swoją wiedzą o Bieszczadach, w konkursie ekologicznym i konkursie wiedzy o PTSM. Wieczorem w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku zorganizowano także konkurs prezentacji multimedialnych oraz konkurs piosenki turystycznej. Po nocy spędzonej w leskim schronisku, w sobotę rano, w BDK odbyło się ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i nagród dla zwycięzców konkursów. Uczniowie naszej szkoły zdobyli pierwsze miejsca w konkursie ekologicznym - zarówno w kategorii młodszych (Aleksandra Chytła), jak i starszych (Aleksandra Łuczejko). Natomiast w konkursie wiedzy o PTSM zdobyliśmy drugie miejsca, tu także zarówno w kategorii młodszej (Jan Żaczek), jak i starszej (Maciej Sawa). Pięknie zaprezentowali się uczniowie podczas konkursu piosenki; młodsza grupa wystąpiła, jako jedyna w swojej kategorii wiekowej, z piosenkami: "Na Bukowym Berdzie wiatr" i "Wiej, wietrze mój", zaś starsza zdobyła czwarte miejsce, śpiewając na głosy piosenki: "Wieje wiatr" i "Czuję w sobie obecność gwiazd".

Nim nadeszło sobotnie południe, dzieci i młodzież ze Średniej Wsi zdążyli już powrócić do swoich domów.

FOTOGALERIA


© 2018     Zespół Szkół Samorządowych  w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA