Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi

w Średniej Wsi


 

XV Leski Bieg im. Jana Pawła II

W środę 5 czerwca 2019 r. wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Średniej Wsi pojechali wraz z wychowawcami do Leska, gdzie na stadionie miejskim odbył się XV Leski Bieg im. Jana Pawła II.

Jak co roku, uczniowie mogli wystartować w wielu konkurencjach sportowych: biegach, skokach w dal, sztafecie, przeciąganiu liny. Niestety, szczęście tego dnia nie sprzyjało uczniom podstawówki, bo choć wspaniale i honorowo walczyli, nie udało im się zdobyć żadnego miejsca na podium. Medale zdobywali natomiast uczniowie ostatniej klasy gimnazjum: I miejsce w biegu na 800 m dziewcząt wywalczyła Aleksandra Łuczejko, zaś wśród chłopców w tej dyscyplinie bezkonkurencyjny okazał się Michał Werbowicz. W skoku w dal nie zawiodła Karolina Mamak, zdobywając podobnie jak w latach poprzednich I miejsce, Dawid Giefert pięknym skokiem zdobył II miejsce, a Amelia Giefert - III miejsce. Laur pierwszeństwa zdobyli także nasi gimnazjaliści Amelia Giefert, Dawid Giefert, Karolina Mamak i Michał Werbowicz w sztafecie 4 x 100 m. W przeciąganiu liny wspierali ich także Olaf Buga i Bartłomiej Kotyła, tu jednak przeciwnicy okazali się silniejsi. Mimo tego z ich II miejsca była dumna cała nasza szkoła. Medale i nagrody zwycięzcom wręczał sam Pan Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Adam Snarski oraz Pani Magdalena Mazurkiewicz - sekretarz naszej gminy.

Wspólny wyjazd do Leska stał się także okazją do świętowania niedawnego Dnia Dziecka. Wszyscy uczniowie częstowani byli pysznymi słodyczami podarowanymi nam przez Panią Teresę Fedorowiat, która jest właścicielką jednego ze sklepów w Średniej Wsi, zaś po zawodach wszystkie klasy wraz z wychowawcami tradycyjnie udały się do "Słodkiego Domku", by raczyć się wielosmakowymi lodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

FOTOGALERIA


© 2019    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA