Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


 

Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek 14 października 2019 r., choć był to dzień wolny od zajęć lekcyjnych, niemal wszyscy uczniowie przyszli do szkoły, by jako artyści lub jako widzowie uczestniczyć w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na początku Pan Dyrektor powitał miłych gości, wśród których znalazł się Burmistrz Miasta i Gminy Lesko pan Adam Snarski, drogie emerytki: nauczycielka i pani pracująca przed laty w obsłudze szkoły oraz ubiegłoroczni absolwenci naszej szkoły podstawowej i gimnazjum. Pedagodzy ze Średniej Wsi usłyszeli płynące z serca życzenia złożone przez Pana Dyrektora, Pana Burmistrza, przedstawicielkę Rady Rodziców i na koniec przez samych uczniów. Podczas części artystycznej pierwsi na szkolnej scenie stanęli uczniowie trzech klas edukacji wczesnoszkolnej, pięknie śpiewając piosenki i recytując wiersze. Po nich z wierszami wystąpili uczniowie klasy IV, uczniowie klasy V przedstawili zabawną scenkę i zaśpiewali piosenkę, a potem uczniowie najstarszych klas recytowali, śpiewali, tańczyli i bawili do łez widownię zabawnymi skeczami z życia szkolnego. Na koniec życzenia swoim byłym już nauczycielom złożyła i zaśpiewała wzruszającą piosenkę ubiegłoroczna absolwentka gimnazjum Kasia Jaworska.

Tego dnia nie obyło się bez prezentów i nagród: kosze pełne kwiatów i słodyczy dla nauczycieli na ręce Pana Dyrektora złożyli Pan Burmistrz i Rada Rodziców; dwaj uczniowie wraz z Panem Dyrektorem wręczali piękne bukiety kwiatów kochanym emerytkom; Pan Dyrektor przyznał Nagrodę Dyrektora Szkoły nauczycielowi historii panu Januszowi Żaczkowi oraz kucharce pani Zofii Kolinczat. Miłym zaskoczeniem była wiadomość, że nauczycielka biologii pani Alicja Orłowska zostanie uhonorowana Medalem Burmistrza, zaś nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej pani Lucyna Kolka otrzyma z okazji Dnia Edukacji Narodowej Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Lesko.

FOTOGALERIA


© 2019    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA