Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi

w Średniej Wsi


 

Egzamin gimnazjalny 2019

W dniach od 10 do 12 kwietnia 2019 r., po raz ostatni w historii polskiego szkolnictwa, gimnazjaliści w całej Polsce zdawali egzamin gimnazjalny. Uczniowie klasy III gimnazjum w Średniej Wsi przychodzili w tych dniach do szkoły wyjątkowo elegancko i odświętnie ubrani; dziewczęta założyły ciemne sukienki lub spódnice, natomiast chłopcy garnitury i krawaty, a niektórzy z nich czerwone lub czarne muszki. To już nie były dzieci, które 3 lata temu rozpoczynały naukę w gimnazjum, lecz piękne kobiety i przystojni mężczyźni, przed którymi wkrótce otworzy się nowy rozdział ich życia.

Maraton egzaminacyjny rozpoczął się w środę 10 kwietnia od egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie, a po przerwie uczniowie rozwiązywali test z języka polskiego i pisali rozprawkę na temat: "Czy warto bronić swoich przekonań?". W czwartek 11 kwietnia odbył się egzamin z przedmiotów przyrodniczych oraz z królowej nauk - matematyki, która, jak to zwykle bywa z królowymi, budzi w zdających największy respekt. Ostatniego dnia egzaminów, w piątek 12 kwietnia, gimnazjaliści wykazywali się znajomością języków obcych na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W naszej szkole większość wybrała język angielski, tylko jedna uczennica zdecydowała się na język niemiecki.

Egzaminy przebiegły spokojnie i w miłej atmosferze, uśmiechy pojawiały się na twarzach młodzieży nie tylko wtedy, gdy uczniowie pozowali do zdjęć, ale także na sali egzaminacyjnej, choć jak się okazało, zadania nie były zbyt łatwe. Pozostaje nam tylko życzyć im, by równie piękne uśmiechy gościły na ich twarzach w czerwcu, gdy poznają swoje wyniki egzaminów.

FOTOGALERIA


© 2019    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA