Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi

w Średniej Wsi


 

Egzamin ósmoklasisty 2019

Rok 2019 przejdzie do historii polskiego szkolnictwa jako ten, w którym po raz pierwszy w XXI wieku, w dniach 15 - 17 kwietnia, odbył się egzamin ósmoklasisty. W Szkole Podstawowej w Średniej Wsi zdawała go niewielka, trzyosobowa klasa, którą tworzyli: Amelka, Natalia i Jakub. W tych dniach przychodzili oni do szkoły wyjątkowo elegancko i pięknie ubrani, jakby przed chwilą wrócili z pokazu mody. Cała szkoła trzymała kciuki, by ten pierwszy w ich życiu poważny egzamin poszedł im jak najlepiej.

Pierwszego dnia, w poniedziałek 15 kwietnia, zdawali oni egzamin z języka polskiego. Jako wypracowanie zdający mieli do wyboru dwa tematy: "Napisz rozprawkę, w której rozważysz, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem" oraz " Napisz opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia, podczas których lis przekonuje się, czy chłopiec wykorzystał wiedzę zdobytą podczas podróży". Drugiego dnia, we wtorek 16 kwietnia, ósmoklasiści trudzili się nad testem z matematyki, a dnia trzeciego, w środę 17 kwietnia, zdawali egzamin z języka angielskiego. Ostatniego dnia szczególną wesołość wywoływało wspomnienie jednego z próbnych egzaminów, podczas którego przez pomyłkę puszczone zostało nagranie w języku włoskim.

Choć zadania nie były łatwe, dobre humory dopisywały naszym ósmoklasistom od początku do ostatnich chwil egzaminu. Na koniec pozowali jeszcze do pamiątkowego zdjęcia ze swoją wychowawczynią i panem dyrektorem, by następnie udać się na zasłużony odpoczynek podczas ferii świątecznych.

FOTOGALERIA


© 2019    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA