Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


 

Inauguracja nowego roku szkolnego

W tym roku pierwszy dzwonek w Zespole Szkół Samorządowych w Średniej Wsi zabrzmiał w poniedziałek 2 września 2019 r. Po uroczystej mszy św. w nowym kościele parafialnym, uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się na sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły serdecznie powitał wszystkich gości, wśród których znalazł się także Burmistrz Miasta i Gminy Lesko pan Adam Snarski oraz Dyrektor Leskiego Centrum Edukacji i Sportu pan Tomasz Wojtanowski.

Dyrektor poinformował zebranych, że podczas wakacji przeprowadzono kilka prac remontowych mających na celu przygotowanie budynku szkoły do nowego roku szkolnego. Poza drobnymi naprawami i malowaniem fragmentów ścian, przeprowadzono gruntowny remont górnego korytarza szkoły. Do wysokości lamperii położona została beżowa mozaika oraz pomalowano ściany i sufit. Dzięki temu korytarz zyskał nowy, piękniejszy i jaśniejszy wygląd. Naprawiono także uszkodzone parapety na dolnym korytarzu i obłożono je pokrywami z plastiku.

Po części oficjalnej odbyła się wesoła, a momentami bardzo poważna, część artystyczna przygotowana przez uczniów starszych klas podstawówki pod kierunkiem polonistki, pani Krystyny Gąski. Piękne dekoracje, na tle których występowali młodzi artyści, pomogły przygotować nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, panie Dorota Piechnik i Katarzyna Bereżańska.

Tego dnia w Zespole Szkół Samorządowych w Średniej Wsi rozpoczęło naukę 25 przedszkolaków oraz 72 uczniów szkoły podstawowej, w tym 11 uczniów klasy I.

FOTOGALERIA


© 2019    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA