Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


 

Żeby szczęśliwym być...
Dzień Mamy i Taty w Średniej Wsi

Mama - to najpiękniejsze słowo świata, to osoba nam najbliższa, najbardziej kochana, ale nie mniej ważny dla każdego dziecka jest także stojący u jej boku Tato. W niedzielne popołudnie 2 czerwca 2019 r. dzieci i uczniowie z Zespołu Szkół w Średniej Wsi postanowili uczcić te dwie najważniejsze osoby w życiu każdego człowieka, organizując uroczystą akademię.

Ponieważ w tym roku w dniu 26 maja odbywały się wybory do Europarlamentu, obchody Dnia Matki zostały przesunięte o tydzień. W świetlicy Domu Ludowego w Średniej Wsi na długo przed rozpoczęciem imprezy gromadzili się mieszkańcy wioski zaciekawieni, co w tym roku przygotowała młodzież z miejscowej szkoły. Zaproszenie zostało skierowane nie tylko do rodziców, których dzieci obecnie uczęszczają do przedszkola lub szkoły, ale do wszystkim Mam i Ojców, nawet tych, których dzieci dawno już wydoroślały i założyły swoje rodziny. Spotkanie kilka minut po godzinie 16. otworzył dyrektor szkoły, serdecznie witając przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in. radni Rady Miasta i Gminy Lesko Tomasz Bebkiewicz i Janusz Żaczek oraz radny Powiatu Leskiego Piotr Wątor. Na początku na scenie Domu Ludowego stanęli najmłodsi aktorzy - przedszkolaki, którzy zadedykowali swoim Mamom i Tatom piękne piosenki i wiersze wygłaszane z ogromnym uczuciem i zaangażowaniem. Nie mniej pięknie zaprezentowali się uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, dając prawdziwy koncert najpiękniejszych piosenek dla kochanych Rodziców. I wreszcie na koniec scena zaroiła się tłumem uczniów starszych klas podstawówki i gimnazjum, którzy przedstawili historię pewnej mamy i pewnego taty, którzy choć znali się od przedszkola, nieraz wspólnie występowali lub tańczyli na szkolnych przedstawieniach, to miłością zapałali do siebie dopiero w wieku młodzieńczym. Widzowie mogli się pośmiać z zabawnych scenek kabaretowych i skeczów, zachwycać się tańcem zarówno cygańskim, jak i współczesnym, wzruszać się podczas słuchania nostalgicznych lub żywiołowych piosenek z lat swojej młodości i z nieco nowszych czasów. Podczas występów goście częstowani byli kawą, herbatą oraz przepysznymi ciastami upieczonymi przez jedne z najlepszych gospodyń w naszej gminie, czyli mamy naszych dzieci i uczniów.

Podczas rozmów przy pięknie zastawionych stołach często zwracano uwagę na to, że miejscowa szkoła jest prawdziwym ośrodkiem kultury, który niejednokrotnie już organizował różne imprezy i także tej niedzieli mieszkańcy Bachlawy i Średniej Wsi mogli znów uczestniczyć w niezwykle ciekawym wydarzeniu artystycznym.

FOTOGALERIA


© 2019    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA