Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi

w Średniej Wsi


 

XII edycja
konkursu ortograficzno-informatycznego
"Wirtualne potyczki ortograficzne"

We wtorek 26 marca 2019 r. już po raz dwunasty w Szkole Podstawowej w Besku odbył się finał konkursu ortograficzno-informatycznego "Wirtualne potyczki ortograficzne", współorganizowanego przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku. W tym roku uczestnicy w przygotowywanych przez siebie prezentacjach multimedialnych, oprócz ćwiczeń rozwijanych umiejętności ortograficzne, musieli umieścić zdania dotyczące frazeologii związanej z częściami ciała.

W konkursie wzięło udział 42 uczestników z 14 szkół z powiatu sanockiego i leskiego, którzy przygotowali w sumie 30 prezentacji konkursowych. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych. W grupie uczniów z klas IV - VI szkoły podstawowej I miejsce zdobyła Gabriela Bajger z Długiego, II miejsce Kamila Zubik i Justyna Porawska z Beska, zaś miejsce III Justyna Krawczyk z Czaszyna. W kategorii klas VII - VIII i gimnazjum I miejsce zdobyła Klaudia Jaślar z Beska, II miejsce Alicja Galant i Natalia Twardy z Długiego, a III miejsce Alicja Zarzyka ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku. W najstarszej kategorii klas ponadgimnazjalnych do konkursu zgłosiła się tylko jedna osoba - Zuzanna Zarzyka z I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, ale ponieważ przygotowała świetną prezentację, komisja zadecydowała o przyznaniu jej także I miejsca. Komisja konkursowa przyznała też kilku uczestnikom miejsca IV i wyróżnienia.

Zgodnie z tradycją, podczas finału odbył się dodatkowy konkurs w rozwiązywaniu na czas prezentacji ortograficznej przygotowanej przez organizatorów. W grupie młodszej najszybsza okazała się Julia Żaczek ze Średniej Wsi, zaś w grupie starszej Daria Semenowicz z Beska.

Wszyscy zdobywcy pierwszych miejsc zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, natomiast każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz książkę popularnonaukową lub lekturę szkolną.

Jak co roku gospodarze przygotowali niezwykle ciekawy program artystyczny. Goście mogli podziwiać przepięknego walca odtańczonego przez uczniów jednej z klas gimnazjalnych z Beska, posłuchać piosenki oraz obejrzeć przezabawny skecz.

Organizatorzy złożyli serdeczne podziękowania pani Renacie Małek, która współpracuje przy organizacji konkursu od jego pierwszej edycji oraz panu dyr. Arkadiuszowi Nyczowi, który co roku gościnnie przyjmuje uczestników konkursu w murach swojej szkoły.

FOTOGALERIA


© 2019    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA