Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


 

Wyjazd do BDK
na spektakl teatralny "Inny chłopak"

20 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl pt. "Inny chłopak" przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Tytułowy bohater trafia do tzw. dobrej szkoły. To pierwsza placówka w jego życiu. Wcześniej uczyła go mama, gdyż August urodził się z poważną wadą rozwojową, która spowodowała zniekształcenie jego twarzy. Chłopiec ma trudności z zaakceptowaniem przez rówieśników. Powodem jest jego "inność". Zyskuje przezwisko "Zombie", wymyślona też zostaje zabawa w trąd. Ktokolwiek dotknie chłopca, musi umyć ręce w ciągu 30 sekund. Jedynie Jacek chce nawiązać kontakt z nowym kolegą, ale musi zdecydować: liczne grono przyjaciół czy "odmieniec". Sytuacja zaczyna się zmieniać, gdy na drodze Augusta staje Kalina. Dziewczynie zależy na przyjaźni z nowym uczniem. Wkrótce mają miejsce zdarzenia, które zmieniają nastawienie młodzieży do Augusta.

Spektakl uczy tolerancji. Przekonuje, że nie wolno nikogo oceniać po wyglądzie, jeśli nie zna się jego wnętrza. Nasi uczniowie bardzo uważnie oglądali przedstawienie. Pokazali, że potrafią uszanować pracę aktorów i nie przeszkadzać innym widzom.

FOTOGALERIA


© 2019    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA