Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


 

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Średniej Wsi

Pierwsze sukcesy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaczęli odnosić już we wrześniu, czyli na samym początku roku szkolnego 2018/2019, podczas XLI Wojewódzkiego Zlotu Młodzieży PTSM w Bieszczadach, kiedy to Aleksandra Chytła (V) i Aleksandra Łuczejko (III g) zdobyły I miejsca w konkursie ekologicznym, Jan Żaczek (V) i Maciej Sawa (III g) - II miejsca w konkursie wiedzy o PTSM, a Julia Iwanicka, Nikola Stachura i Julia Żaczek (VI) - III miejsce zespołowo w konkursie krajoznawczo-turystycznym. Uczniowie podstawówki zdobyli wtedy także I miejsce w konkursie piosenki turystycznej i II miejsce za prezentację multimedialną "Moja mała ojczyzna".

W konkursie plastycznym "Polaków drogi do niepodległości 1795 - 1918" zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku Katarzyna Kucharyk (IV) zdobyła II miejsce, a jej koleżanka z klasy Aleksandra Podstawska (IV) – wyróżnienie.

Podczas tegorocznych Dni Leska to właśnie uczniom naszej podstawówki Maciejowi Giefertowi (VII), Mai Masłyk (V) i Piotrowi Cabanowi (VI) jury przyznało trzy pierwsze miejsca w ich kategorii wiekowej za najlepsze przebrania.

Świetnie wypadali nasi uczniowie podczas konkursów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Lesku nagrodzono Aleksandrę Chytłę (V) i Kingę Giefert (VI) za stroje najpiękniejszych aniołów, Piotra Cabana (VI) za strój najzabawniejszego diabełka oraz naszą grupę kolędniczą, która wystąpiła z gwiazdą i turoniem. Także podczas konkursu kolęd i pastorałek w Uhercach Mineralnych nasi gimnazjaliści wyśpiewali I miejsce w swojej kategorii wiekowej, a uczniowie z podstawówki III miejsce. Podczas tego konkursu III miejsce indywidualnie zdobyła także Katarzyna Jaworska (III g).

W innych konkursach wokalnych nasze uczennice zdobywały II miejsca: Julia Iwanicka (VI) na Festiwalu Pieśni Maryjnej i Patriotycznej w Polańczyku, a Katarzyna Jaworska (III g) w konkursie "Odkrywajmy piękno piosenki polskiej" w Uhercach Mineralnych.

W konkursach z języka angielskiego sukcesy odnosił nasz gimnazjalista Maciej Sawa (III g). Maciek zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Galileo oraz II miejsce w konkursie recytatorskim poezji i prozy obcojęzycznej w II LO w Sanoku. Natomiast w międzyszkolnym konkursie piosenki anglojęzycznej w LO w Lesku gimnazjalistka Amelia Giefert (III g) wyśpiewała I miejsce.

Maciej Sawa (III g) zdobył także II miejsce w wojewódzkim konkursie historycznym: "Walki o niepodległość na ziemi sanockiej - od czasów Konfederacji Barskiej do zakończenia II wojny światowej" organizowanym pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz.

Świetnie radzili sobie uczniowie szkoły podstawowej w ponadpowiatowych konkursach polonistycznych. Julia Żaczek (VI) wywalczyła I miejsca zarówno w konkursie wiedzy o teatrze "Kurtyna wyobraźni", jak i w konkursie ortograficzno-informatycznym "Wirtualne potyczki ortograficzne". W konkursie teatralnym II miejsce zdobyła natomiast Karolina Ogiela (V).

Jak co roku w naszej szkole odbywał się półfinał Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach, którego bohaterem był tym razem św. Andrzej Bobola. W tym konkursie Aleksandra Łuczejko (III g) zdobyła III miejsce i była jedną z reprezentantek naszego archiprezbiteriatu podczas finału w Strachocinie.

Jednak największe sukcesy osiągnęły nasze uczennice dzięki X edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły - Jana Pawła II "Papież Słowianin" organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. W etapie wojewódzkim tego konkursu Karolina Mamak (III g) zdobyła I miejsce, a Aleksandra Łuczejko (III g) - II miejsce. Tym samym obie dziewczynki zdobyły tytuły laureatów etapu wojewódzkiego. W etapie ogólnopolskim Karolina Mamak wywalczyła tytuł finalisty, do tytułu laureata zabrakło jej zaledwie 3 punktów.

Swój wielki sukces świętowali także uczniowie edukacji wczesnoszkolnej: jeden uczeń z klasy III i cała klasa II zdobyli tytuły laureatów w wiosennej edycji ogólnopolskiego konkurs "Synapsik MEN", a najlepsza, Dominika Wątor (II), osiągnęła 100% wynik.

W międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny" w tym roku wyróżnienie zdobył Paweł Andruch (V).

Podczas etapu powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom" Aleksandra Łuczejko (III g) zdobyła I miejsce, zaś podczas powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Lesku chłopcy Olaf Buga, Dawid Giefert i Michał Werbowicz (III g) wywalczyli na rowerach III miejsce.

Wśród sukcesów sportowych wymienić należy III miejsca drużyn zarówno dziewcząt jaki i chłopców ze szkoły podstawowej jaki i z gimnazjum w powiatowych zawodach w tenisie stołowym. Indywidualnie w tenisie stołowym na etapie gminnym II miejsce zdobył Piotr Orzechowski (VI), a III miejsce Aleksandra Chytła (V).

Gimnazjaliści Olaf Buga, Amelia Giefert, Dawid Giefert, Bartłomiej Kotyła, Aleksandra Łuczejko, Karolina Mamak i Michał Werbowicz (III g) zdobywali także I, II i III miejsca w sztafecie 4x100 m, skoku w dal, biegu na 800 m oraz w przeciąganiu liny podczas XV Leskiego Biegu im. Jana Pawła II.

Wszystkim, którzy w tak wspaniały sposób wpisali się w historię naszej szkoły, serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

FOTOGALERIA


© 2019    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA