Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej WsiSzkolna wigilia

W piątek 20 grudnia 2019 r. od samego rana w Zespole Szkół w Średniej Wsi dało się wyczuć atmosferę wyczekiwania na jedyną w całym roku i niepowtarzalną przedświąteczną uroczystość. Od kilku lat stało się już tradycją naszej szkoły, że przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice w ostatni dzień nauki przed Świętami Bożego Narodzenia uczestniczą w szkolnej wigilii.

Wszystkich wchodzących do sali gimnastycznej witały stoły nakryte śnieżnobiałymi obrusami, pięknie ozdobiona choinka, figurki postaci z szopki betlejemskiej oraz oryginalne dekoracje. Gdy wybiła godzina 10.00, rozpoczęły się występy artystyczne przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej. Na początku na szkolnej scenie stanęli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, pięknie recytując wiersze związane ze świętami oraz śpiewając współczesne kolędy i pastorałki, które wprowadziły wszystkich obecnych w magiczny nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W tej części konferansjerkę profesjonalnie poprowadzili Kasia i Krystian z klasy V. Jako kolejna kolędująca grupa wystąpili wspólnie uczniowie z klasy IV i V, a następnie mogliśmy obejrzeć inscenizację, w której pojawiły się postacie z najpiękniejszych baśni: Dziewczynka z zapałkami, Pinokio i Czerwony Kapturek w towarzystwie dwóch uskrzydlonych anielic. Ostatnim punktem części artystycznej był koncert kolęd przygotowany przesz połączone chóry uczniów ze starszych klas.

Bezpośrednio po zakończeniu występów ogłoszono wyniki konkursu plastycznego na najpiękniejszą szopkę i kartkę świąteczną. Jury miało w tym roku wyjątkowo trudne zadanie, gdyż mogło wybrać tylko po 3 prace z każdej kategorii, a wszystkie złożone na konkurs szopki i kartki były przepiękne. Ostatecznie ogłoszone, że twórcami najpiękniejszych szopek byli: Antoni Germański z klasy I oraz Oliwia Kuzio i Dominika Wątor z klasy III, natomiast najpiękniejsze kartki świąteczne wykonali: Julita Giefert z klasy I, Jagoda Dubik z klasy II oraz Emilia Fedor z klasy III. Wyróżnione prace będą reprezentować naszą szkołę w drugim etapie konkursu, który odbędzie się na początku stycznia w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku. Jednak ciekawe nagrody Pan Dyrektor wręczył wszystkim uczestnikom konkursu.

Na koniec uczniowie połamali się z kolegami oraz ze swymi nauczycielami opłatkami, życząc sobie zdrowych i radosnych świąt, a potem wszyscy zasiedli do wigilii przygotowanej przez niezawodne mamy z Rady Rodziców pod kierunkiem nasze wspaniałej Pani Kucharki. Na stole królowały przepyszne pierogi, barszcz i słodkie ciasta. Po ich zjedzeniu uczniowie udali się do swoich domów, gdzie za kilka dni wypatrywać będą Pierwszej Gwiazdki zwiastującej początek najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych świąt w roku.

FOTOGALERIA


© 2019     Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA