Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi

w Średniej Wsi


 

Pierwszy dzień wiosny

21 marca 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste powitanie wiosny. Uczniowie klas I - III wraz ze swoimi wychowawczyniami wykonali kukłę Marzannę, a następnie udali się nad rzekę San, gdzie przedstawili krótką część artystyczną (wiersze i piosenki o wiośnie), po czym podpalili kukłę i wrzucili ją do rzeki. Radosnymi okrzykami powitali nadchodzącą piękną porę roku - wiosnę.

Natomiast w szkole na sali gimnastycznej po trzech lekcjach, prowadzonych tego dnia przez młodych profesorów, w role których wicielali się nasi gimnazjaliści, rozpoczęła się wesoła zabawa, którą przygotował Samorząd Uczniowski. Zapewniono uczniom wiele atrakcji, zaangażowano do różnorodnych konkursów, a wszystko po to, aby ten dzień kojarzył się z samorządnością, okazją do wspólnej zabawy, a nie "Dniem Wagarowicza". Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego po uroczystym powitaniu wszystkich zebranych, poprosiła wybranych uczniów do wspólnych konkursów i quizów. Następnie powołała jury w składzie: pani Lucyna Kolka, pani Katarzyna Bereżańska, pani Renata Wojtanowska oraz uczennicę klasy VIII - Natalię Mularz. Jako pierwszy odbył się konkurs na najpiękniejszą "Panią Wiosnę". Każda z klas wybrała swojego przedstawiciela, a zwycięzcą w tej konkurencji została pani Krystyna Gąska - wychowawczyni klasy VIII.

Z ogromnym entuzjazmem spotkał się konkurs "Jaka to melodia?", którego zwycięzcą został Piotr Caban z klasy VI. Podczas tego konkursu piosenki wykonały uczennice z klasy V - Maja Masłyk i Kinga Kucharyk oraz Julia Iwanicka z klasy VI. Następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przeprowadziła konkurs "Wiedzy o Wiośnie". I miejsce w tym konkursie zajęła Amelia Bilanycz z klasy VIII, natomiast II miejsce ex aequo Bartłomiej Kotyła z klasy III gimnazjum oraz Aleksandra Materna z klasy VII. Przedstawiciele klas wzięli również udział w "Konkursie piosenki", w którym wszyscy wykonawcy wykazali się ogromnymi zdolnościami artystycznymi. Ostatecznie jury nie wyłoniło zwycięzcy, gdyż wszystkie występy byty świetne i otrzymały maksymalną liczbę punktów.

FOTOGALERIA


© 2019    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA