Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


 

XIII edycja
konkursu ortograficzno-informatycznego
"Wirtualne potyczki ortograficzne"

W roku szkolnym 2019/2020 odbyła się trzynasta już edycja konkursu ortograficzno-informatycznego "Wirtualne potyczki ortograficzne" współorganizowanego przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa i zawieszenia zajęć w szkołach na terenie całego kraju, nie mógł odbyć się jak co roku finał konkursu w Szkole Podstawowej w Besku. Jednak komisja zdecydowała się przeprowadzić przynajmniej pierwszą część konkursu, czyli przyznać uczestnikom miejsca za nadesłane prezentacje.

W tym roku uczestnicy w przygotowywanych przez siebie prezentacjach multimedialnych, oprócz ćwiczeń rozwijających umiejętności ortograficzne, musieli umieścić zdania dotyczące frazeologii związanej z mitologią grecką.

W konkursie wzięło udział 32 uczestników z 9 szkół z powiatu sanockiego i leskiego, którzy przygotowali w sumie 22 prezentacje konkursowe. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych.

W grupie uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej I miejsce zdobyła Karolina Ogiela ze Średniej Wsi, II miejsce Kamila Zubik, Justyna Porawska i Marcelina Iżowska z Beska, zaś miejsca III Gabriela Bajger z Długiego i Miłosz Brelik z Ropienki. Ponadto komisja przyznała wyróżnienie Julii Ciupce z Długiego.

W kategorii klas VII-VIII szkoły podstawowej I miejsce zdobyły Martyna i Zuzanna Semenowicz z Beska, II miejsce Wiktoria Wójcik i Jagoda Mamak z Hoczwi, a III miejsca Karolina Grześ z Bukowska i Bartłomiej Pokorski z Jaćmierza. Wyróżnienie poznano Klaudii Jaślar z Beska.

W najstarszej kategorii klas ponadgimnazjalnych do konkursu zgłosił się tylko jeden uczestnik - Dawid Poławski z II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, ale ponieważ przygotował świetną prezentację, komisja zadecydowała o przyznaniu także jemu I miejsca.

Wszyscy wymienieni powyżej laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, natomiast zdobywcy pierwszych miejsc zostali nagrodzeni dodatkowo pamiątkowymi pucharami.

FOTOGALERIA


© 2020    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA