Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


 

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Średniej Wsi

W roku szkolnym 2019/2020 pierwszy sukces należał do Mai Masłyk (VI), której jury przyznało I miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Lesko dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Lesko na temat: "Gdy odpady segregujesz, piękny świat malujesz".

Jednak już kilka dni później posypały się kolejne liczne nagrody w konkursach organizowanych podczas XLII Wojewódzkiego Zlotu Młodzieży PTSM w Lesku. W kategorii klas IV - VI Jan Żaczek (VI) zdobył I miejsce w konkursie wiedzy o PTSM i ruchu Schronisk Młodzieżowych, zaś Aleksandra Chytła (VI) - I miejsce w konkursie ekologicznym. W konkursie krajoznawczo-turystycznym Łukasz Porębski (V) zdobył II miejsce, a Karolina Ogiela (VI) - III miejsce; oboje zaś zespołowo wywalczyli w tym konkursie I miejsce. Świetnie radzili sobie także uczniowie klas VII i VIII w swojej kategorii wiekowej. Po raz pierwszy w historii szkoły w Średniej Wsi naszej uczennicy Julii Żaczek (VII) udało się zdobyć I miejsce indywidualnie w najważniejszym podczas zlotu - konkursie krajoznawczo-turystycznym. Wspólnie z Piotrem Andruchem (VIII) i Nikolą Stachurą (VII), Julia wywalczyła w tym konkursie II miejsce zespołowo. Doskonale poradziła sobie także Diana Indyk (VIII), zdobywając II miejsce w konkursie ekologicznym. Wisienką na tym torcie sukcesów było jeszcze zdobycie przez naszych uczniów Aleksandrę Chytłę, Maję Masłyk (VI), Piotra Cabana, Kingę Giefert, Julię Iwanicką, Nikolę Stachurę (VII), Zuzannę Masłyk i Aleksandrę Maternę (VIII) - I miejsca w konkursie piosenki turystycznej i ekologicznej, podczas którego zaśpiewali oni dwa utwory: "Bieszczadzkie anioły" i "Ile jabłek na jabłoni".

W kolejnym konkursie plastycznym "Bezpieczne wakacje", zorganizowanym tym razem przez Komendę Powiatową Policji w Lesku, Zuzanna Masłyk (VIII) zdobyła II miejsce, Maja Masłyk (VI) - III miejsce, a Katarzyna Kucharyk (V) - wyróżnienie.

Wkrótce potem Diana Indyk (VIII) zdobyła II miejsce w powiatowym konkursie o zasadach BHP w gospodarstwie rolnym pod hasłem: "Gospodarstwo bezpieczne mamy, gdy wszyscy o bezpieczeństwo dbamy" zorganizowanym przez Placówkę Terenową KRUS w Sanoku.

Bardzo dobrze radzili sobie także nasi uczniowie w ponadpowiatowych konkursach polonistycznych organizowanych przez Centrum Doskonalenie Nauczycieli w Sanoku: Karolina Ogiela zdobyła I miejsce za wykonanie prezentacji z zadaniami na konkurs ortograficzno-informatyczny "Wirtualne potyczki ortograficzne", zaś Julia Żaczek (VII) zdobyła II miejsce w konkursie wiedzy o teatrze "Kurtyna wyobraźni", który odbył się w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku dosłownie dzień przed ogłoszeniem zawieszenia zajęć w szkołach z powodu pandemii koronawirusa.

Na uwagę zasługuje jeszcze wyróżnienie w konkursie plastycznym "Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz", które zdobyła Maja Masłyk (VI). Organizatorem tego konkursu był KRUS w Sanoku.

Nie gorzej radzili sobie uczniowie edukacji wczesnoszkolnej: Kinga Porębska (I) zdobyła dyplom laureata w Ogólnopolskim Konkursie Synapsik MEN dla klas pierwszych, osiągając wynik 92,68%.

To był także wyjątkowy rok dla naszych młodych sportowców grających w tenis stołowy: Piotr Orzechowski (VII) i Jan Żaczek (VI) szli jak burza, wygrywając najpierw etap gminny, następnie powiatowy, a na koniec rejonowy, dzięki czemu zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego (wcześniej ta sztuka udała się przed laty tylko dwóm naszym gimnazjalistkom). Niestety, etap wojewódzki nie mógł się odbyć z powodu pandemii koronawirusa.

Warto wspomnieć także o grających w tenis stołowy dziewczynkach: Aleksandrze Chytle i Karolinie Ogieli (VI), które w etapie gminnym zdobyły II miejsce, a w etapie powiatowym - III miejsce.

Nie zawiedli bracia Piotr (VIII) i Paweł Andruch (VI), którzy zdobyli wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Jednak największym tegorocznym sukcesem było zdobycie przez Piotra Andrucha (VIII) tytułu laureata konkursu przedmiotowego z chemii organizowanego przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty. Wcześniej podobny tytuł w konkursie z historii zdobyła przed wielu laty jedna z uczennic gimnazjum. Piotrka do konkursu przygotowywała pani Alicja Orłowska.

Wszystkim, którzy w tak piękny sposób wpisali się w historię naszej szkoły, serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

FOTOGALERIA


© 2020    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA