Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


 

Konkurs wiedzy o teatrze i przegląd teatralny
"Kurtyna wyobraźni"

We wtorek 10 marca 2020 r. do Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku przyjechali uczniowie szkół podstawowych z powiatu leskiego i sanockiego, by uczestniczyć w XII edycji konkursu i przeglądu teatralnego "Kurtyna wyobraźni".

W tym roku w naszym bieszczadzkim spotkaniu teatralnym wzięło udział 80 uczniów wraz z 12 nauczycielami ze szkół w Baligrodzie, Besku, Bukowsku, Dydni, Łukowem, Mchawie, Nowosielcach, Porażu, Średniej Wsi i Tyrawie Wołoskiej. Jak co roku miłych gości powitały: polonistka i wielka miłośniczka teatru pani Joanna Pisula prowadząca przegląd oraz doradca metodyczny Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku pani Anna Adamiak. Na początku dokładnie połowa uczestników udała się na piętro do sali kameralnej, by rozwiązać test konkursowy, który w tym roku dotyczył II części "Dziadów" Adama Mickiewicza. Po powrocie uczestników konkursu na salę widowiskową, rozpoczęły się występy szkolnych grup teatralnych. Na początku widzowie obejrzeli utwór najbliższy tematyce tegorocznego konkursu, czyli fragmenty II części "Dziadów" przygotowane przez uczniów z Nowosielec, następnie uczniowie z Baligrodu przedstawili spektakl zatytułowany "Kopciuszek nie całkiem na serio", uczniowie z Dydni fragmenty "Zemsty" Aleksandra Fredry, a uczniowie z Mchawy przedstawienie oparte na "Małym Księciu". Pod koniec uczniowie z Beska zagrali na Bum Bum Rurkach znane melodie, zaś ostatnim punktem przeglądu był występ uczniów z Tyrawy Wołoskiej, którzy przedstawili zabawny spektakl pod tytułem "Między nami Jaskiniowcami".

Na zakończenie odbyło się ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie dyplomów, nagród książkowych oraz pamiątkowych statuetek. W kategorii klas IV-VI miejsce I wywalczyła Aleksandra Marciniuk z Tyrawy Wołoskiej, II - Oskar Prorok z Beska, zaś miejsce III - Karolina Galant także z Beska. W kategorii starszej, czyli uczniów klas VII-VIII, triumfowała Emilia Krawczyk z Poraża, która zdobyła także największą ilość punktów spośród wszystkich uczestników tegorocznego konkursu, na drugim miejscu znalazła się Julia Żaczek ze Średniej Wsi, a na miejscu III - Roksana Walus z Beska. Nagrody laureatom wręczał osobiście Burmistrz Miasta i Gminy Lesko pan Adam Snarski oraz Dyrektor Bieszczadzkiego Domu Kultury pani Agnieszka Nanaszko. Na koniec pan Burmistrz pogratulował młodzieży wspaniałych występów oraz zamiłowania do teatru, który jest także jego wielką pasją, a potem z uśmiechem pozował do pamiątkowych zdjęć z uczestnikami spotkania.

 

          Program przeglądu teatralnego:
     1. SP Nowosielce: Adam Mickiewicz „Dziady” część II (fragmenty)
     2. SP Baligród: „Kopciuszek nie całkiem na serio”
     3. SP Dydnia: Aleksander Fredro „Zemsta” (fragmenty)
     4. SP Mchawa: „W poszukiwaniu odpowiedzi - Mały Książę”
     5. SP Besko: „Znane melodie z wykorzystaniem BUM BUM RUREK”
     6. SP Tyrawa Wołoska: „Między nami Jaskiniowcami” - kabaret


 

FOTOGALERIA


© 2020    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA