Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


 

Dzień Edukacji Narodowej

Czwartek 14 października 2021 r. był dniem wolnym od zajęć lekcyjnych, jednak prawie wszyscy uczniowie zjawili się tego dnia w szkole, by podziękować swoim nauczycielom i wychowawcom za trud ich codziennej pracy.

Uroczysta akademia rozpoczęła się o godzinie 9.00 rano na sali gimnastycznej. Na początku Pan Dyrektor przywitał serdecznie nauczycieli, pracowników obsługi, przedstawicieli rodziców oraz dzieci z przedszkola i uczniów szkoły podstawowej. Tego dania nasi drodzy pedagodzy wielokrotnie usłyszeli płynące z głębi serca życzenia - najpierw od Pana Dyrektora, potem od Przewodniczącej Rady Rodziców, a na koniec od samych wdzięcznych wychowanków. Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymały tego dnia panie Ziutyna Pleśniarska i Katarzyna Bereżańska oraz panowie Janusz Żaczek i Wiesław Wandycz. Wyróżnione zostały także panie z obsługi szkoły: Marzena Porębska, Dorota Malec i Monika Kuzio. Z wielką radością wszyscy zebrani przyjęli wiadomość, że dziś Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Lesko otrzyma nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej pani Renata Kucharyk.

Na koniec części oficjalnej Pan Dyrektor nagrodził także pochwałami uczniów, którzy wspaniale reprezentowali naszą szkołę podczas XLIII Wojewódzkiego Zlotu Młodzieży PTSM w Bieszczadach, zdobywając I miejsca we wszystkich trzech konkursach: krajoznawczym, wiedzy o PTSM i piosenki turystycznej.

Następnie na szkolnej scenie stanęli uczniowie klas I - III z pięknymi wierszami i piosenkami poświęconymi nauczycielom i szkole. Po nich wystąpili uczniowie klas IV - VIII, którzy zachwycili publiczność wierszami oraz nowymi wersjami starych przebojów. Niejednemu z nauczycieli zakręciła się łezka w oku, gdy uczniowie niczym prawdziwi artyści, wzruszali lub wywoływali uśmiechy na twarzach zebranych. Na koniec uczestnicy zlotu PTSM zaśpiewali piosenki: "Chrystus bieszczadzki" i "Gór mi mało", którymi nie tak dawno wygrali konkurs piosenki turystycznej. Podczas występów akompaniował im nauczyciel muzyki pan Piotr Pisula.

Po akademii odbyły się jeszcze w klasach spotkania uczniów z wychowawcami, podczas których nauczyciele otrzymali kwiaty i słodkie upominki.

FOTOGALERIA


© 2021    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA