Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


 

Udział w akcji "Szkoła do hymnu"
ogłoszonej przez MEiN

W środę 10 listopada 2021 r. nasza szkoła, podobnie jak inne placówki oświatowe w całej Polsce, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". Jej celem było zaśpiewanie w jak największej ilości szkół w naszej ojczyźnie o tej samej godzinie wszystkich czterech zwrotek polskiego hymnu narodowego - "Mazurka Dąbrowskiego".

Odświętnie ubrani uczniowie szkoły podstawowej oraz dzieci z przedszkola zaraz po długiej przewie zebrali się wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami na sali gimnastycznej tuż pod piękną dekoracją upamiętniającą nasze Narodowe Święto Niepodległości. Punktualnie o godzinie 11:11 (wyznaczonej na pamiątkę 11.11.1918 r.) w sali zabrzmiał potężny śpiew: "Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy...". Zarówno starsi, jak i najmłodsi doskonale znali wszystkie zwrotki naszego hymnu narodowego.

Po zakończeniu śpiewu, wszyscy usiedli na widowni. Hymn rozpoczął bowiem uroczystą akademię z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

FOTOGALERIA


© 2021    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA