Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


XLIII Wojewódzki Zlot Młodzieży PTSM w Bieszczadach

Na przełomie września i października 2021 r., po rocznej przerwie, w Bieszczadach odbył się XLIII Wojewódzki Zlot Młodzieży PTSM organizowany przez Odział PTSM z Krosna. Wśród uczestników zlotu znalazła się także trzynastoosobowa grupa dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Średniej Wsi. W piątek 1 października nasi uczniowie wędrowali po Pogórzu Leskim, a po południu wzięli udział w konkursach organizowanych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym "Bieszczadnik" w Lesku.

W ostatnim dniu, w sobotę 2 października, podczas uroczystego zakończenia zlotu, okazało się, że reprezentanci naszej szkoły zdobyli liczne wyróżnienia i atrakcyjne nagrody. W konkursie krajoznawczo-turystycznym indywidualnie I miejsce zdobyła Aleksandra Chytła z klasy VIII, zaś drużynowo, wspólnie ze swoją koleżanką z klasy Karoliną Ogielą i uczennicą klasy V Mają Roś, wywalczyła II miejsce. Drużynowo w tym roku triumfowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Leska, którym gorąco gratulujemy, tym bardziej, że podobnie jak my reprezentowali Gminę Lesko. W kolejnym konkursie - wiedzy o PTSM i idei ruchu Schronisk Młodzieżowych - I miejsce zdobył Jan Żaczek z klasy VIII. Zarówno Janek, jak i Ola, za I miejsca oprócz nagród książkowych otrzymali obrotowe fotele do pracy przy komputerze. Świetnie zaprezentował się także nasz szkolny zespół wokalny kierowany przez nauczyciela muzyki pana Piotra Pisulę, który za piękne wykonanie piosenek "Chrystus bieszczadzki" i "Gór mi mało" został nagrodzony przez komisję I miejscem. To wyróżnienie szczególnie nas cieszy, gdyż cztery pozostałe zespoły przepięknie zaśpiewały znane, jak i zupełnie nowe piosenki turystyczne.

Mamy nadzieję, że te pierwsze w tym roku szkolnym sukcesy, rozbudzą także wśród innych uczniów zainteresowanie naszą małą ojczyzną - Bieszczadami.

FOTOGALERIA


© 2021     Zespół Szkół Samorządowych  w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA