Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


 

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Średniej Wsi

Przede wszystkim jesteśmy dumni z osiągnięć naszych najmłodszych uczniów, czyli klasy I. W dwóch edycjach Ogólnopolskiego Konkursu "Synapsik MEN" dla klas pierwszych - jesiennej i wiosennej - dyplomy zwycięzców lub dyplomy laureatów zdobyli praktycznie wszyscy podopieczni pani Doroty Piechnik: Kaja Kędroń, Lena Maciak, Ola Zacharska, Karolina Domaradzka, Natalia Wasylewicz, Jakub Roś i Alan Chytła.

W tym samym Ogólnopolskim Konkursie Synapsik MEN dla klas drugich dyplom laureata w sesji jesiennej zdobyła Anna Chytła, a w sesji wiosennej - Julita Giefert.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie starszych klas osiągali sukcesy w konkursach humanistycznych i językowych, trochę słabiej radząc sobie w konkursach matematycznych i przyrodniczych.

Uczennica klasy VIII Julia Żaczek zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Historycznym: By czas nie zaćmił i niepamięć - "Tu jest Polska - mozolne wykuwanie niepodległości na Ziemi Sanockiej w latach: 1917 do 1922". W tym samym konkursie Aleksandra Chytła z klasy VII zdobyła wyróżnienie.

W konkursach polonistycznych Aleksandra Lenkiewicz z klasy VII zdobyła II miejsce za wykonanie prezentacji na ponadpowiatowy konkurs ortograficzno-informatyczny "Wirtualne potyczki ortograficzne", zaś Julia Żaczek z klasy VIII zdobyła III miejsce w konkursie teatralnym "Kurtyna wyobraźni".

W konkursach z języka angielskiego wysokie miejsca zdobywali uczniowie klasy VII: w ogólnopolskim konkursie Galileo z języka angielskiego zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej Aleksandra Lenkiewicz zdobyła I miejsce i dyplom laureata, Paweł Andruch - III miejsce i także dyplom laureata, zaś Karolina Ogiela - XI miejsce i dyplom wyróżnienia. Paweł Andruch zdobył także II miejsce w regionie w międzynarodowym konkursie z języka angielskiego "The Big Challenge".

Wszystkim, którzy w tak wspaniały sposób wpisali się w historię naszej szkoły, serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

FOTOGALERIA


© 2021    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA