Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


 

Konkurs wiedzy o teatrze "Kurtyna wyobraźni"
i konkurs plastyczny o "Zemście" Aleksandra Fredry

We wtorek 27 kwietnia 2021 r. odbyła się XIII edycja konkursu teatralnego "Kurtyna wyobraźni". W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, nie można było zorganizować spotkania szkolnych zespołów teatralnych w ramach przeglądu teatralnego, zorganizowano zatem dodatkowo konkurs plastyczny, którego celem było stworzenie plakatu do "Zemsty" Aleksandra Fredry.

W tegorocznej edycji wzięło udział 58 uczniów, z czego 36 osób uczestniczyło w konkursie wiedzy o teatrze, a 22 w konkursie plastycznym. Uczniowie reprezentowali 11 szkół: z Baligrodu, Beska, Bukowska, Falejówki, Lutowisk, Odrzechowej, Poraża, Strachociny, Średniej Wsi, Trepczy i Tyrawy Wołoskiej. Uczestnicy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: klasy IV-VI (22 osoby) i klasy VII-VIII (36 osób).

Konkurs wiedzy o teatrze został przeprowadzony on-line na terenie szkół, do których uczęszczają uczniowie uczestniczący w konkursie, pod nadzorem szkolnych komisji konkursowych czuwających nad przestrzeganiem zasad samodzielności i uczciwości. Podczas konkursu uwzględniano także aktualne obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną w kraju.

W konkursie wiedzy o teatrze w kategorii klas IV-VI miejsce I wywalczyła Kamila Jędrusiak z Lutowisk, II - Emilia Wacław z Beska, zaś miejsce III ex aequo Weronika Dufrat z Poraża i Aleksandra Marciniuk z Tyrawy Wołoskiej. W grupie starszej, czyli uczniów klas VII-VIII, triumfowała Alessandra Pałaszkiewicz z Odrzechowej, na drugim miejscu znalazła się Karolina Galant z Beska, a na miejscu III ex aequo Amelia Folcik z Beska, Dagmara Hnat z Bukowska i Julia Żaczek ze Średniej Wsi.

W konkursie plastycznym w młodszej grupie I miejsce zdobył Kamil van de Weide z Tyrawy Wołoskiej, II miejsce Zofia Ciupka z Beska, a III ex aequo Emma Banaś z Beska i Oliwia Biodrowicz z Trepczy. Ponadto komisja wyróżniała pracę Wiktora Grydyka z Beska. W starszej grupie komisja konkursowa najwyżej oceniła prace Wiktora Kozdronia z Falejówki (I miejsce), Ignacego Lewickiego z Beska i Julii Kucharewicz z Odrzechowej (II miejsce ex aequo) oraz Weroniki Krupianik ze Strachociny (III miejsce). Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymały: Wiktoria Cecuła i Paulina Woźniak ze Strachociny.

Uroczyste wręczenie statuetek zdobywcom pierwszych miejsc oraz dyplomów i nagród książkowych wszystkim laureatom obu konkursów odbyło się we wtorek 8 czerwca 2021 r. na ul. Stróżowskiej 15 w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku. Statuetki z maskami teatralnymi otrzymały także wszystkie szkoły uczestniczące w konkursie.

XIII edycja, w pewnym sensie pechowa, gdyż nie odbył się przegląd zespołów teatralnych będący najważniejszym punktem imprezy, pokazała duże zainteresowanie dzieci i młodzieży teatrem, który dla wielu młodych ludzi jest prawdziwą pasją.

FOTOGALERIA


© 2021    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA