Zespół Szkół Samorządowych

w Średniej Wsi


 

Akademia z okazji rocznicy
odzyskania przez Polskę niepodległości

W czwartek 10 listopada 2022 r., po uroczystym odśpiewaniu przez całą społeczność szkolną wszystkich zwrotek polskiego hymnu narodowego, rozpoczęła się akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na początku Pan Dyrektor przypomniał zebranym o wydarzeniach, które doprowadziły do odzyskania przez naszą Ojczyznę upragnionej wolności, o ludziach, którzy przez wieki oddawali swoje życie, byśmy mogli dziś cieszyć się spokojnym i bezpiecznym życiem w swoim własnym kraju. Następnie przed licznie zebraną widownią wystąpili uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z wierszami i pięknymi piosenkami patriotycznymi. Szczególne wrażenie zrobiła pomysłowa interpretacja wiersza Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka", gdy uczniowie z Ukrainy zadawali pytania: "Kto ty jesteś?", a uczniowie z Polski odpowiadali: "Polak mały...". Na koniec montaż słowno-muzyczny przedstawili uczniowie starszych klas podstawówki, przeplatając wiersze patriotyczne współczesnymi lub dawnymi pieśniami poświęconymi Ojczyźnie.

Piękne obchodzenie polskich świąt narodowych nie tylko przybliża młodym ludziom tematykę miłości do Ojczyzny w literaturze i sztuce, ale także daje poczucie dumy z przynależności do narodu o tak bogatej historii i pięknie budowanej współczesności.

FOTOGALERIA


© 2022    Zespół Szkół Samorządowych w Średniej Wsi 38 - 604 Hoczew
Wszelkie uwagi dotyczące zawartości stron proszę kierować do: WEBMASTERA